На Долинщині планують розвивати альтернативну форму догляду за дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, – створення патронатних сімей.
У селі Раків Долинського району відбувся інформаційно-просвітницький захід на цю тему, повідомляє прес-служба Івано-Франківської ОДА.
Учасникам бесіди розповіли, хто може стати патронатним вихователем, вимогами до кандидатів, державні гарантії та порядок організації діяльності сім’ї патронатного вихователя. Всім присутнім роздали тематичні інформаційні листівки.
Сімейний патронат – це соціальна послуга, яка передбачає тимчасовий догляд та виховання дитини в сім’ї патронатного вихователя. Це триває на період подолання дитиною та її батьками складних життєвих обставин.
Патронатні вихователі – унікальна для України професія, яка з’явилася у рамках соціального експерименту, розпочатого Партнерством «Кожній дитині» у 2009 році. Тоді в м. Бровари Київської області було створено першу в Україні сім’ю термінового влаштування.
Цікаво, що у світі робота патронатними батьками – це поширена і дуже почесна практика. Патронатні батьки проходять спеціальну підготовку – навчальний курс, який дозволяє опанувати всі нюанси роботи з дітьми, які через складні життєві обставини не можуть бути з рідними мамою і татом.
Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні.
За надані послуги з догляду та виховання дитини патронатному вихователю виплачується заробітна плата в розмірі п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць, допомога на дитину у розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку на місяць та забезпечується постійна підтримка команди професіоналів.