За 9 місяців цього року зареєстровано 8 випадків захворювання лептоспірозом у мешканців Івано-Франківської області.
Про це повідомляє Івано-Франківський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України.
Більшість хворих – чоловіки, пенсіонери, жителі села.
Інфікування відбувається в основному при догляді за тваринами (75,0%), в 56,3% вогнищ лептоспірозу заселені мишовидними гризунами.
Пік реєстрації випадків лептоспірозу припадає на літо – осінь. В цей період активно проводяться різні сільськогосподарські роботи, збільшується кількість людей, що відпочивають на природі та купаються у водоймах.
Від моменту потрапляння інфекції в організм людини до початку захворювання минає в середньому від 2 до 20 діб – інкубаційний період хвороби (найчастіше 7- 9 діб).
Хвороба починається з ознобу, загальної млявості, різкого підвищення температури тіла до 39-40градусів С, з’являється нудота, блювота, головний біль, болі в попереку, м’язах та суглобах. Інколи хворий не може не тільки ходити, але й триматися на ногах. На 3-8 день може з’явитися висип на шкірі тулуба і кінцівок, крововиливи в сітківку ока. При появі цих ознак необхідно негайно звернутися до лікаря.
Захворювання на лептоспіроз часто призводить до тяжких наслідків, так як хвороба може протікати в тяжкій формі з ураженням нирок, печінки, очей. Смерть найчастіше настає від гострої ниркової недостатності. Тому дуже важливо своєчасно звернутися за медичною допомогою для діагностики та відповідного лікування в умовах стаціонару.
Профілактика полягає в знищенні гризунів, захисті водоймищ від забруднення виділеннями гризунів, свійських та сільськогосподарських тварин. У несприятливих щодо лептоспірозу регіонах можливе проведення щеплення собак та свійської худоби, однак воно запобігає розвиткові хвороби в тварин, але не інфікуванню з подальшим виділенням лептоспір із сечею. При високій імовірності інфікування, пов’язаного з професією, рекомендоване носіння захисного одягу.
Стежте за останніми франківськими новинами: