“Біль – це доволі складне явище”. У Франківську говорять про важливість правильної паліативної допомоги

Автор: Дубінець Вікторія

17 Жов, 2017 10:46

Поділитись публікацією
“Біль – це доволі складне явище”. У Франківську говорять про важливість правильної паліативної допомоги

Потреба в паліативній допомозі щороку зростатиме. Про це говорять в Івано-Франківську у рамках проведення Міжнародної науково-практичної конференції «Практика паліативної допомоги в Євроазійському регіоні», на яку поиїхали представники 12 країн світу.

Читайте також: "Вільний лікар" і свідомий пацієнт: у Франківську дискутували про медицину та здоров'я (ФОТО)

У Франківську конференцію провели до 20-річчя партнерства області з країнами Євразії щодо паліативної допомоги.

“Ми приїхали поділитися найкращими практиками, досвідом з інших країн. Потреба в паліативній допомозі щороку зростатиме. Для цього є декілька факторів, які ми спостерігаємо і в Україні. Населення старішає, але живе з хронічними захворюваннями, покращився досвід домедичної допомоги, малята, які раніше помирали, отримують необхідну допомогу”, – каже директорка Програмної ініціативи “Громадське здоров’я” Вікторія Тимошевська.

Представниця ВООЗ Марте Еверард вважає, що проблема надання паліативної допомоги не вирішується на належному рівні.

“Паліативна допомога надається в тих випадках, коли нема іншої можливості допомогти. Це неправильний підхід. Така допомога має бути інтегрована в процес лікування пацієнта. Ми дійсно побачимо збільшення кількості захворювань, але в багатьох країнах, зокрема, і в Україні, багато препаратів не використовуються належним чином і в тих масштабах, які б мали бути.

Біль – це доволі складне явище, але, на жаль, не розглядається як таке, що має лікуватися. Є таке захворювання, як рак, паліативної допомоги потребують і люди, які потрапили в ДТП, мають обширні хірургічні втручання, серцево-судинні захворювання. Паліативна допомога потрібна і для того, щоб знизити рівень занепокоєності, щоб підтримувати людину в нормальному стані до кінця життя. І дозвольте згадати про дітей – це найбільш складна група, яка потребує такої допомоги”, – зазначає Марте Еверард.

Однак представниця ВООЗ відзначає, що є й позитивні моменти у напрямку надання паліативної допомоги, зокрема, законодавство України “є доволі щедрим, але питання у тому, щоб його належним чином впроваджувати”, інформує Галка.