Те, що проголосував парламент, не можна назвати медичною реформою, – Соловей
19 Жов, 2017 20:44
Народний депутат із Прикарпаття Юрій Соловей розповів, чому не голосував за законодавчі зміни системи охорони здоров’я України.
Читайте також: Чотири "золота" і "бронзу" здобули франківські таеквондисти на турнірі в Італії (ФОТО)
Нагадаємо, 19 жовтня Верховна Рада проголосувала у другому читанні закон про медичну реформу.
“Чи потрібна сьогодні медична реформа? Однозначно так. Чи можна назвати “медичною реформою” те, що проголосував Парламент? Однозначно ні”, – написав нардеп Юрій Соловей на своїй сторінці у “Фейсбуці”.
На його думку, суть всієї реформи зводиться не до медичних послуг, а до грошей.
“Створюється єдиний орган виконавчої влади, який буде одноосібним розпорядником всього медичного бюджету в розмірі 150 мільярдів. Всі медичні заклади, як і сімейні лікарі повинні укласти договори на оплату послуг з цим ЦОВВ, а це означає по-факту, що виключно конкретний чиновник буде приймати рішення кому і скільки платити та виключно цей чиновник буде контролювати якість надання цих послуг”, – пише Соловей.
Також він вважає, що будь-якій районній лікарні надзвичайно важко буде конкурувати за отримання коштів за принципом “пацієнт-гроші”з будь-яким обласним чи спеціалізованим закладом.
“І найважливіше – якщо ми в умовах існуючого бюджетного фінансування хочемо отримати підвищення якості надання медичних послуг, то в нашому фокусі повинна перебувати саме первинна ланка медицини. Це – в першу чергу амбулаторії, ФАПи – місця, куди найбільше звертаються люди, щоб отримати первинну медичну допомогу. На жаль, пропонованами змінами органи місцевого самоврядування позбавляються медичної субвенції та впливу на цей процес, а фінансування первинної ланки буде здійснюватись ЦОВВом напряму через сімейного лікаря на підставі укладеної угоди. На практиці це означатиме поступове закриття ФАПів та віддалення первинної медичної послуги від людей.
Саме тому я категорично не підтримував так звану “медичну реформу”. Мої пропозиції та поправки стосувались якраз підтримки первинної ланки медицини через збільшення медичної субвенції органам місцевого самоврядування, які найбільше зацікавлені в наданні якісної первинної медичної допомоги”, – заявив депутат.
Читайте також: Медична реформа. В уряді пояснюють, що зміниться з 2018-ого року