Доки люди чекають, коли держава їх забезпечить житлом і роботою, житиме комунізм, – відомий правозахисник у Франківську

Автор: Борис Марія

01 Лис, 2017 15:26

Поділитись публікацією
Доки люди чекають, коли держава їх забезпечить житлом і роботою, житиме комунізм, – відомий правозахисник у Франківську

Відомий правозахисник, директор Харківської правозахисної групи, учасник дисидентського руху 1970-1980-х років Євген Захаров 1 листопада завітав в Івано-Франківськ.

Читайте також: Відомий правозахисник прочитає лекцію у Франківську

В університеті імені Короля Данила у рамках проекту “Комунікаційна кампанія з підтримки толерантності та взаєморозуміння в суспільстві” він прочитав лекцію для студентів та інших слухачів.

Захаров зауважив, що завжди вважав Івано-Франківськ культурною та літературною столицею України, знає багато поважних особистостей, які звідси родом. Сам вирішив тут розповісти про толерантність.

Правозахисник запитав присутніх, чому Україна у багатьох рейтингах пасе задніх. Серед причин називали радянське минуле, низьку активність людей під час виборів, байдуже ставлення влади до людей тощо. Тут пан Євген наголосив на потребі проведення декомунізації, яка, власне, має місце у країні. На жаль, нам перейшла сталінська практика, коли на першому місці держава, а не людина.

Захаров сказав, що порушенням прав людей є те, що молодих хлопців ловлять на вулиці, бо ті призовного віку.

“Кращого способу дискредитації армії не треба, не треба російської пропаганди”, – казав він це Міністру оборони України Полтораку.

Останній це не сприймав, як порушення прав.

На думку пана Євгена, коли не поважають права громадян представники влади, то це наближає нас до Росії.

Також лектор процитував вірш 60-річної давності, який досі не втратив актуальності. У ньому мова про те, що у декому досі живе всередині Сталін.

“Комунізм знищив приватну власність. А людина без власності не є громадянином. Говорити про створення громадянського суспільства марно. Потрібно зміцнити середній клас”, – прокоментував він.

На його думку, доки люди чекають, коли держава їх забезпечить житлом та роботою, житиме комунізм. Від таких уявлень треба відмовитися. Слід повернути індивідуалізм та економічну свободу. Треба розвивати й націольні потуги. Це теж завдання декомунізації, передає слова правозахисника Галка.

У цьому контексті є важливою толерантність, терпимість до іншого. Тут варто дотримуватися біблійного принципу – не бажати іншим того, чого не бажаєш собі.

Говорив правозахисник про інстинкт самозбереження, який зберігав людям життя, а також моральний інстинкт, який часто приводив до спротиву радянській системі, дисидентства.

На його думку, щоб вигнати Росію з Донбасу, треба показати світу всіма способами, що Росія чинить злочин проти людяності. Треба звертатися до міжнародних правозахисних інстанцій і все таки добитися надання окупантам офіційного статусу агресора. Слід посилити систему санкцій.

“Держава має певний успіх, це треба визнати”, – вважає він.

Євген Захаров запевняє, що треба виробити чітку стратегію поводження із окупованими територіями.

“Довго можна перечислювати дискредитацію щодо переселенців. Це робить їх опонентами української влади і робить їх наближеними до Росії”, – сказав він.

За його даними, більше 2 тисяч цивільних загинули під час українсько-російської війни. Зазвичай смерті там, звідки стріляють українські військові. Логічно, що по цих позиціях отримують відповідь від агресора. Загальна кількість загиблих – більше 10 тисяч людей.

“Такі речі робити не можна. Немає державного органу, який фіксує смерті цивільних. Це робить наша маленька організація. Державні органи рахують військових та руйнування”, – додав він.

У цих напрямках потрібно працювати. Україна останнім законом вже визнала Росію агресором, та слід розуміти, що за нас міжнародні країни з нашим агресором воювати не будуть.

“Треба називати речі своїми іменами і вести моніторинг. Треба знати, хто воює, а хто допомагає”, – сказав він.

Теги: