Науковців, активістів, студентів запрошують на польсько-український семінар про демократію

Автор: Людмила Баран

05 Лис, 2017 17:46

Поділитись публікацією
Науковців, активістів, студентів запрошують на польсько-український семінар про демократію

Міжнародний науковий семінар „Інструменти безпосередньої демократії. Перспектива Польщі та України” відбудеться 30 листопада – 1 грудня в Івано-Франківську. До участі запрошують вчених, громадських активістів, журналістів, студентів. 

Захід організовує Центр польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську, Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника (Факультет історії, політології і міжнародних відносин) та Опольський університет (Інститут політології).

Семінар пройде 30 листопада – 1 грудня 2017 р. в Івано-Франківську.

Семінар  має на меті впровадження таких інструментів як консультації та народна ініціатива, як інструментів безпосередньої демократії, звербалізованої в партиципаційних бюджетах на рівні ґміни (об’єднаної територіальної громади – в Україні).

“Партиципаційний бюджет треба розуміти як реальний вплив влади суверена, закладений на адміністративних територіях на видатки і податки, які є реальним інструментом політики, через що вводять виконавчий орган муніципалітету до ухвалення абсолюторіум (до продовження здійснення влади).

Семінар, присвячений громадянській партиципації має за завдання обмін українсько-польським досвідом. Основа децентралізації в Польщі випливає з Конституції РП і функціонує донині. Опираючись на неї, місцеві громади через інструмент демократії – громадянський бюджет, впливають на розвиток своїх ґмін. Ця практика в Польщі є дуже популярною, а багаж цього досвіду є вагомим для початків децентралізації в Україні. Реалізатори мають намір обмінятися в цих питанням думками, обговорити ризики та перспективи”, – пишуть організатори.

До участі запрошують  політологів, науковців та дослідників міжнародних відносин, журналістів, докторантів, магістрів, студентів, представників громадських організацій, які працюють при польсько-українських проектах та усіх зацікавлених темою безпосередньої демократії.

Область досліджень:

  • практика функціонування територіального самоврядування в Польщі;
  • партиципаційні бюджети на тлі адміністративно-географічних поділів у Польщі;
  • форми громадянської партиципації в Польщі та Україні;
  • діагностика інструментів безпосередньої демократії у вказаних країнах;
  • бачення майбутнього місцевої демократії.

Теми виступу та заявки на  участь слід надсилати до 20 листопада

ФОРМА ЗАЯВКИ

Контакт з організаторами семінару можливий через:
e-mail: [email protected]
тел.: +38(099)194-49-93
вул. Січових Стрільців, 56, 76 018 Івано-Франківськ