Українські нардепи встановили антирекорд із кількості законопроектів
07 Лис, 2017 11:45
Верховна Рада теперішнього скликання зареєструвала найбільшу кількість законопроектів за всю історію українського парламенту. Але це, насправді, поганий рекорд, кажуть експерти КВУ.
Читайте також: Ще одне "золото": на Кубку світу франківська каноїстка Людмила Лузан перемогла на дистанції 500 м (ФОТОФАКТ)
Комітет виборців України презентував результати дослідження роботи ВР за три роки на прес-конференції 7 листопада в Івано-Франківську.
“Депутати восьмого скликання стали рекордсменами за кількістю зареєстрованих законопроектів”, – Денис Рибачок, юрист КВУ.
Станом на 1 листопада зареєстровано 10 327 законопроектів – рекордне число в історії ВР. При цьому більшість з них були подані народними депутатами, а не урядом. Багато депутатів зареєстрували по сотні і більше проктів. Лідером ВР із реєстрації є Олег Ляшко – триста законопроектів і постанов. З них прийняли 69.
Водночас така кількість не є позитивом.
“Це швидше антирекорд, – заявив представник КВУ. – Ця ВР нагадує конвеєр зі штампування законопроектів. Переважно, низької якості”.
Велика кількість поданих проектів уповільнює роботу парламенту. Лише 12% проектів стають законами. Кожен другий відхиляє експертиза в апараті ВР, кожен третій – Міністерство фінансів.
Рибачок називає ці проекти “законодавчим сміттям”. На його думку, така активність депутатів свідчить про самопіар і створювання видимості роботи для виборців.
Водночас 76% проектів, які вніс президент, стали законами. 23% – з тих, які вносить Кабмін. І лише 7% – з внесених депутатами, інформує “Галка”.