У міністерстві основним способом отримати українську освіту називають екстернат.
У Міністерстві освіти надано роз’яснення щодо подальшого навчання учнів на тимчасово окупованій території АРК та у місцях проведення АТО в Донецькій і Луганській областях, а також отримання випускниками зазначених територій українських атестатів. Основною формою отримання української освіти школярами зазначених регіонів, поряд з іншими передбаченими формами навчання, у міністерстві вважають екстернат, передає Osvita.ua.
Зокрема, в освітньому відомстві наголошують, що будь-які заяви і дії терористичних організацій, спрямовані на імітацію “навчального процесу” є юридично нікчемними й не визнаються. Так само не матимуть у майбутньому жодної юридичної сили будь-які “документи про освіту”, видані окупаційними структурами та самопроголошеною владою.
“Жодного “визнання”, “нострифікації”, “обміну” таких “документів” тощо з боку Міністерства освіти і науки, інших органів державної влади України та зарубіжних країн не буде”, – наголошують в МОН України.
У зв’язку з чим, у міністерстві рекомендують батькам учнів, першою чергою учням 11-х класів, що проживають на окупованих територіях, здійснити кроки, що дозволять їх дітям навесні 2015 року пройти необхідні процедури, отримати офіційні документи державного зразка про освіту й мати можливість вступу до професійно-технічних та вищих навчальних закладів України.
У Міністерстві освіти повідомили, що учні, які проживають на зазначених вище територіях, та бажають отримати документ державного зразка про певний освітній рівень, можуть продовжити навчання на території України за всіма передбаченими формами навчання: денна, вечірня, дистанційна, екстернатна, індивідуальна, групова.
У зв’язку з чим, місцевим органам влади та керівникам шкіл доручено сприяти у вирішенні питань зарахування до цих закладів та проходженню у 2015 р. державної підсумкової атестації, заздалегідь створити необхідні умови, а також із розумінням поставитись до дітей, які потрапили у складні життєві обставини.
У Міносвіти, посилаючись на норми Положення про екстернат у загальноосвітніх навчальних закладах, повідомляють про існуючу можливість учнів вищезазначених територій пройти річне оцінювання за відповідний клас та атестацію за освітній рівень відповідно початкової, базової і повної загальної середньої освіти.
У роз’ясненні Міністерства освіти і науки також надано перелік необхідних документів, що мають надати учні шкіл для проходження річного оцінювання та атестації екстерном.
Ураховуючи ситуацію, що склалася, школи зможуть приймати рішення про зарахування екстернів до завершення навчального року.