В Івано-Франківську триває фестиваль-презентація “Сторінками української книги”
10 Лис, 2017 14:50
10 листопада в Івано-Франківську у фортечній галереї “Бастіон” проходить другий день виставки-презентації друкованої продукції “Сторінками української книги”.
Читайте також: Ті, що змінили місто: у Франківську презентували книгу про видатних містян (ФОТО)
За сприяння обласної державної адміністрації захід проводиться традиційно у дні відзначення Дня української писемності та мови. Свої книжкові новинки представили: Марія Микицей (Івано-Франківськ) та Юлія Батлікінова (Харків) – поетична електронна книга “Плетиво”, антологія “Ми з дев’яностих. Віднайдене покоління” (упорядник – Світлана Бреславська, модератор – Євген Баран) та книга голови обласної організації НСПУ, заслуженого працівника культури України Євгена Барана “Недописана книга”, Недописана книга. Частина инча”, “Говорить Євген Баран”.
Одна з авторинь електронної книги “Плетиво” Марія Микицей розповіла, що це її перша книжка у такому форматі.
“Це стара традиція поетичної розмови, бесіди чи суперечки і з неї, відродженої у сучасній мережі, народилася книга “Плетиво”. Спочатку мені здалося, що це надзвичайно важко і навіть хотіла відмовитися від участі у написанні, але випила велике горня кави і все почало вдаватися”, – ділиться Микицей.
Також авторка поділилася, що наступного року у планах видати нову спільну книжку у жанрі фентезі “Чужі бажання”.
Варто зазначити, що у неділю о 14:00 у книгарні “Є” відбудеться повноцінна презентація книги “Плетиво”. Буде присутня співавторка з Харкова – Юлія Батлікінова. Про поетичну збірку “Ми з дев’яностих. Віднайдене покоління” розповіла одна з восьми авторок – Світлана Бреславська.
“Антологія з’явилася несподівано. Вийшла у 2017 році. Концепція у тому, щоб поєднати те, що ми писали 25 років тому та те, що і як ми пишемо зараз. У 90-х ми, переважно писали верлібром, але чим старші стаємо – тим більше повертаємося до традицій, адже це фундамент усього”, – ділиться вона. Що цікаво, усі причетні до написання антології – випускники Прикарпатського національного університету.
Також про свої збірки, які написані у досить нестандартному стилі розповів заслужений працівник культури України Євген Баран.
“З 2013 року я став активним дописувачем у Фейсбук. Так звані рефлексивні нотатки, ситуативні записи, якими намагався закидати в майбутнє певні стратегічні проблеми”, – розповідає про свою збірку “Недописана книга” Євген Баран.
За словами автора, Фейсбушні записи у контекст українського культурно-літературного простору вкладаються важко і викликають неабияку дискусію серед фахівців слова – письменників та філологів.
“Фейсбушна література – це реальність, якої нам не оминути. Я не виключають того, що невдовзі завдяки інтернету можуть з’явитися навіть нові літературні жанри. Тому в першу чергу завдання автора сьогодні написати чесно, а не об’єктивно”, – додав автор.