Суд у Маріуполі відмовився закривати справу бійців батальйону “Івано-Франківськ”
10 Лис, 2017 20:44
У Маріуполі відбулося судове слухання у справі бійців батальйону «Івано-Франківськ», які затримали п’яних співробітників СБУ і військкомату у жовтні минулого року. Бійці домоглися продовження розслідування цієї справи.
Ніхто зі співробітників СБУ на суд не прийшов, пише маріупольський сайт 0629.com.ua
Заступник командира зведеного батальйону «Івано-Франківськ» Олександр Гришненко нагадав всі обставини події і зазначив, що 9 місяців не було ніякого «просування у справі», а потім на прохання Донецької прокуратури добровольців стали викликати на допити.
Також він підкреслив, що бійця Назарія Кішака, якого вдарив співробітник СБУ і розбив йому телефон, відмовилися визнавати потерпілим. Олександр Гришненко також зазначив, що він 6 днів домагався того, щоб відомості про цю справу було внесено в реєстр.
«Пізніше ми з’ясували, що, не провівши жодної слідчої дії по ст. 342 (Опір представникові влади, працівникові правоохоронного органу, – прим. Ред), закрили справу, чи не допитавши жодного з учасників, які чергували в той день на блокпосту, – говорить він. – Ми зіткнулися з прокурорсько-судовим свавіллям. Ми просимо підтримки народу України, Національної поліції і звертаємося до Генерального прокурора для того, щоб він розібрався в діях своїх підлеглих », – сказав заступник командира зведеного батальйону« Івано-Франківськ» Олександр Гришненко.
Також він спростував заяву СБУ, сказавши, що у вересні бійців його батальйону в Івано-Франківську допитували за постановою, виписаним 31 серпня.
Адвокат, який представляє інтереси батальйону «Івано-Франківськ», Дмитро Коробко на суді заявив, що розслідування за заявами бійців не ведеться, а за заявами співробітників СБУ і військкомату йде повним ходом.
Додав, що прокуратура на допити викликала далеко не всіх, хто перебував у машині.
«Значить, рішення про закриття справи заснована тільки на постанові одного боку, тільки трьох учасників цих подій (всього в машині знаходилося 6 співробітників і військкомату, – прим.ред.). Як на мене, з настільки обмежених відомостей не можна робити висновок про закриття справи », – сказав Дмитро Коробко.
Доброволець Назарій Кішак, якому розбили телефон в ході бійки, детально розповів, що, отримавши удар в корпус від шофера, відійшов трохи назад і зробив в повітря два попереджувальні постріли, але водій продовжував себе агресивно поводити.
До цього поліцейський побачив в авто пляшки з алкоголем і відчув різкий запах. У відповідь на агресію водія Кішак з побратимами, застосовуючи прийоми рукопашного бою, знешкодив порушників блокпоста.
На суді також зазначалося, що пасажири авто назвали неправильний пароль і відмовлялися представлятися.
Адвокат Коробко вважає, що його підзахисні вчинили більш, ніж професійно, з мінімальними легкими тілесними ушкодженнями, знешкоджуючи порушників блокпоста, хоча мали право відкривати вогонь на ураження.
Жовтневий суд вирішив не закривати справу «іванофранківців». Бійці залишилися задоволені рішенням.
Прокурор і суддя від коментарів відмовилися. Поліцейський Назарій Кішак заявив, що вимагатиме, щоб його визнали потерпілим і має намір переговорити в Генеральним прокурором Юрієм Луценком щодо цієї справи. «Ми піднімемо всіх, від народних депутатів до Верховного суду, якщо треба буде», – сказав Назарій Кішак.
Нагадаємо, вночі в День захисника України від 14 жовтня 2016 року на блокпосту біля Мелекіно розгорівся конфлікт між співробітниками СБУ та військкомату з одного боку і військовослужбовцями батальйону «Івано-Франківськ». Чергували на блокпосту поліцейські почули неправильний внутрішній пароль і помітили ознаки алкогольного сп’яніння у пасажирів авто. Після цього відбувся конфлікт, в результаті якого співробітники СБУ і військкомату були знешкоджені і роззброєні