Почути треба всіх. У Франківську дискутували щодо підвищення тарифу у маршрутках до 5 та 7 гривень (ФОТО, ВІДЕО)

Автор: Турій Роман

01 Гру, 2017 16:42

Поділитись публікацією
Почути треба всіх. У Франківську дискутували щодо підвищення тарифу у маршрутках до 5 та 7 гривень (ФОТО, ВІДЕО)

В Івано-Франківську планують збільшити вартість проїзду у маршрутках. З цього приводу 1 грудня у залі засідань виконкому відбулися громадські слухання.

Читайте також: Прикарпатці масово перераховують одноденний заробіток для місцевих батальйонів на передовій

Нагадаємо, розміру тарифу на проїзд пасажирів у міському пасажирському автотранспорті загального користування у період доби з 06:00 до 20:00 хочуть погодити в розмірі 5 грн, а у період з 20:00 до 23:00 в розмірі 7 гривень.

Для пільговиків нічого не зміниться. Вони безкоштовно їздитимуть з 10.00 до 16.00 без обмежень. До 10.00 та після 16.00 безоплатне перевезення пенсіонерів та пільгових категорій громадян здійснюється у кількості 3 пільгових місця.

Очільник управління транспорту і зв’язку Олег Ганчак зазначив, що рішення виконкому буде базуватися на результаті громадських слухань. Запросили перевізників та містян, щоб врахувати всі точки зору та сподіваються дійти компромісу. Він повідомив, що міський голова проти підняття тарифів, але управління не може від його позиції відштовхуватися.

“Питання важливе, непросте, нелегке. Є прохання поважати один одного і не створювати шумову завісу”, – звернувся він до десятків присутніх.

Працівник управління Віктор Гіглюк зазначив, що на кожному маршруті різний пасажиропотік, їздять пільговики (40%), а це також враховують при коригуванні тарифу. Тому франківка Тимків Вікторія поцікавилися, скільки квитків видали водії маршруток, коли вони вивчали пасажиропотік. Гіглюк зізнався, що є порушення, але коли є люди від УТіЗу, квитки видають. Також були зауваження щодо відсутності анонсу щодо слухань, хоча він був на сайті МВК та чи не всіх франківських виданнях.

Не обійшлося без сперечань та підвищених тонів. Пан Мельник поскаржився на бруд у автобусах, куріння за кермом, хамську поведінку керманичів. Олег Ганчак відповів, що на всі скарги в УТіЗі реагують, а якщо ні, то хай чоловік назве конкретний приклад, коли на скаргу не відреагували. Разом з поліцією з початку року провели більше 30 перевірок, але, на жаль, біля водіїв увесь час не може перебувати працівник управління. Також склали 130 актів на порушників.

Громадський контролер Тарас Грень зазначив, що раніше він долучався до перевірок громадських перевезень, але віднедавна його не запрошують. Він запропонував, щоб пенсіонери платили також хоча б по 1 гривні.

Пенсіонер Мирослав Вознак нагадав, що коли піднімали тариф до 4 гривень, обіцяли GPS-навігатори та відеореєстратори, яких немає.

“Якщо зважати на якість паревезень, то мені лице не дозволяє підняти тариф. Марцінків проти підняття тарифів”, – сказав Ганчак свою думку.

Представник Корида-Трансу Олег Стахів зазначив, що ціни збільшують не тільки перевізники, а ростуть тарифи за газ, світло.

“Чому у м’ясі нема тарифів, чому у хлібі нема тарифів. Ви говорите, що немає адекватних водіїв. А де вони є? У нас нехватка 40 водіїв. Ми закриваємо деякі маршрути. Ви бачите тільки одну сторону”, – звернувся він до присутніх.

За словами перевізника, солярка була 22, а терер 27,5 гривень. А коли паливо дорожчає на 10%, то є право піднімати тариф.

“Ми теж люди, які маємо сім’ї. Ми утеплюємо доми. Дорога аварійна, техніка ламається. Як нам робити?”, – запитав він.

Активістка Наталія Сербин запитала владу, чому комунальному підприємству повертають компенсацію за перевезення пільговиків, а приватним перевізникам – ні. На її думку, підняття тарифу обгрунтоване, але можна з міського бюджету компенсувати витрати перевізникам і не піднімати ціну за проїзд.

“Якби було дотримано тих вимог, про які казали під час підняття тарифу до 4 гривень, то можна було б організовувати ці громадські слухання. Якби був квиток, ви б могли рахувати пасажиропотік. Я вже не питаю, де зелена футботка та бейджик”, – додав Віталій Світлик.

Йому пояснили, що купувати квитки дорого, їх роблять тільки у Києві мільйонним тиражем. З’ясувалося, що видача квитків нічоо не дає, бо не всі їх беруть й неможливо вести облік. Також велика вартість валідаторів.

На заході був тільки один депутат міської ради Степан Магас, який вважає, що оптимальне рішення у цьому залі знайти не можна. На його думку, все тримається на людях, які оплачують за проїзд. Інакше перевізники продадуть автобус, бо не можуть заробити. Пенсіонери теж не мають змоги платити.

“Почути треба всіх, а рішення має бути виважене та красиве”, – сказав він.

“Ніхто не купить зараз новий автобус. Його треба відробляти 7 років, заробляти тисячу у день і ні на що не витрачати. Ні їсти, ні спати, ні ремонтувати безкоштовно. Якщо не відмінять пільгові категорії чи не підвищать тариф, то ми будемо як колись на велосипеді їхати”, – сказав один із присутніх перевізників.

Активіст Михайло Бойчук зазначив, що мерія має компенсовувати перевізникам перевезення пільговиків.

Пропозиції до проекту рішення прийматимуть до 23 грудня. Після цього рішення прийме виконком.