За кордон на своєму авто: для чого і як оформляти Зелену карту?
22 Гру, 2017 10:36
Поїздка на своєму авто в іншу країну завжди хвилююча. Ціни там зовсім інші, правила теж. Щоб захистити свій гаманець від божевільних витрат в разі ДТП, що сталася з вашої вини, потрібно оформити Зелену карту.
Навіщо автомобілісту Зелена карта?
Грін карта – це міжнародне ОСЦВП. Вона гарантує виплати постраждалим у ДТП, яка виникла з вини застрахованого водія. Однак діє поліс за кордоном, а не на території України. Без Зеленої карти авто просто не впустять на територію іншої країни. Тому, щоб виїхати за кордон, потрібно купити Зелену карту в Україні.
Зелена карта входить у систему 48 країн. У кожній державі свій ліміт відповідальності. Але в будь-якому випадку він набагато вищий, ніж ліміт відповідальності за ОСЦВП в Україні. За ОСЦВП можуть відшкодувати 100 тисяч гривень за майно і 200 тисяч гривень на кожного потерпілого за шкоду, заподіяну здоров’ю.
Ліміти за Зеленою картою набагато вищі і доходять до декількох мільйонів євро. У кожній країні свій ліміт, але автовласник може бути впевнений, що його страхування покриє збитки.
Що потрібно, щоб оформити поліс?
Для оформлення грін карти у автомобіліста повинен бути закордонний паспорт, водійські права, техпаспорт на машину. Купити Зелену карту в Україні найпростіше через Інтернет. Наприклад, скориставшись ресурсом Parasol.ua. Це агрегатор страхових послуг, який допомагає користувачеві порівнювати і купувати поліси від різних страхових компаній.
Щоб вибрати поліс досить скористатися калькулятором Зеленої карти. Автовласник вводить тип ТЗ, вказує регіон, в який направляється, вибирає термін дії поліса (мінімально 15 днів, максимально – 1 рік). Агрегатор видає список пропозицій.
Грін карта має уніфікований зразок і її вартість регулюється МТСБУ, тому ціна полісів не сильно відрізняється в різних страхових компаніях. На сайті Parasol.ua можна купити Зелену карту в Україні трохи дешевше, ніж у страховому офісі, за рахунок того, що агрегатор робить знижки зі своїх комісійних.
На сайті можна накопичувати бонуси і оплачувати ними частину вартості страховок, які ви будете купувати в майбутньому.
Купуючи грін карту, ретельно перевіряйте персональні дані. Якщо в них буде допущена помилка, то автомобіль не пропустять на кордоні, і доведеться купувати новий поліс.
Також перевірте контрольний код. Це можна зробити на сайті МТСБУ. Варто відзначити, що відшкодуванням ризиків ДТП, що сталася в іншій країні, займається МТСБУ, а не страхова компанія, у якої ви будете купувати поліс. Тому важливо придбати поліс компанії, яка є членом МТСБУ. Перелік страхових компаній членів бюро можна подивитися на сайті організації.
Перед поїздкою обов’язково перевірте, чи взяли з собою Зелену карту. На митниці необхідно буде оформити новий поліс, якщо Ви не надасте оригінал грін карти. Якщо ви зіпсували або втратили поліс, але перебуваєте ще на території України, страхова компанія може надати дублікат.
Купуйте Зелену карту на період всієї поїздки і бажано з запасом часу на випадок непередбачених обставин. Продовжити Зелену карту можна. Якщо грін карта закінчиться, а ви ще не повернетеся в Україну, доведеться купувати національну автоцивілку в країні, де Ви будете перебувати. І, звичайно, для українця це буде дуже дорого.
Якщо на іноземній митниці при в’їзді в Україну виявлять, що грін карти немає, то необхідно заплатити штраф. А штраф за відсутність Зеленої карти набагато більший, ніж за відсутність автоцивілки в Україні.
Пам’ятайте, що Грін карта – це Ваш захист, тому віднесіться до її купівлі відповідально. А заощадити час і гроші під час покупки полісу допоможе сервіс Parasol.ua.