25 січня міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків мав бізнес-сніданок із людьми, які дотичні до реставраційної справи: реставраторами, столярами, ковалями, скульпторами та іншими ремісниками.
Читайте також: У Держказначействі спростували слова Марцінківа про багатомісячні затримки із фінансування будівництва мосту (ЛИСТ)
Зокрема, є проект Офіційна сторінка «Франківськ який треба берегти», який представила ідейна засновниця Марія Козакевич. Проект охоплює реставрацію автентичних дверей, дерев’яних та кованих, вітражів, ліпнини та, у перспективі, балконів. Такий систематичний досвід є унікальним для України, зазначив на сторінці у Фейсбуці мер.
Днями будуть встановлені 10-ті ювілейні двері.
Також місто працює з програмою охорони культурної спадщини, завдяки чому виділяються кошти на реставраційні роботи. Найбільші труднощі цієї програми в тому, що є й державні кошти, які потребують оформлення багажу документації та відтак її погодження. Це затягує масштабні проекти.
“Маємо гарний проект підсвітки пам’яток архітектури. Наступний об’єкт – медичний університет. Також ми відкриті до ідей оновлення підвалів у Ратуші. Нам цікаві скульптури, які будуть мати цікаве бачення та ідейне навантаження. Дякую усім учасникам сніданку за надзвичайно пізнавальну зустріч, де ми у форматі діалогу змогли обговорити важливі аспекти ремісничої справи”, – написав Марцінків.
Нагадаємо, цього місяця у Франківську підсвітили Вірменську церкву.