Вже кілька років поспіль Ощадбанк має найбільшу довіру з боку вкладників і демонструє найбільший приріст за вкладами фізичних осіб. За підсумками 2017 року портфель строкових депозитів зріс на 14 млрд. грн. і досяг загального обсягу 65 млрд. грн.
Така ж тенденція зберігається й цього року: зокрема, в січні українці довірили Ощадбанку ще 1,4 млрд. грн. Банк займає п’яту частину ринку строкових депозитів фізосіб. За версією видання Finclub.net Ощадбанк був номінований як найбільш ощадний банк України в рейтингу «Банки 2018 року».
Як повідомили в прес-службі Ощадбанку, це стало можливим завдяки комплексній стратегії розвитку, що впроваджується вже четвертий рік. У результаті реалізації стратегії Ощад став також лідером іпотечного кредитування (362 млн. грн.) та державної програми «теплих» кредитів (1,5 млрд. грн.).
Ощадбанк продовжує реформування мережі і є першим за показником її оновлення. Відкрито 565 відділень нового формату. З них 17 є першими в Україні та Східній Європі інклюзивними відділеннями, повністю адаптованими до обслуговування всіх категорій клієнтів, у тому числі людей з інвалідністю.
Продовжується розвиток нового для Ощаду бізнес-напряму – преміум-банкінгу. На цей ринок банк вийшов навесні 2016 року, і вже за підсумками 2017 був визнаний журналом Euromoney найкращим консультантом з фінансового планування успішного майбутнього в сегменті Private Banking в Україні. У цій номінації Ощад випередив не лише всі українські банки, а й таких потужних гравців Private Banking, як найбільший швейцарський банк UBS та американський фінансовий холдинг JPMorgan.
Сьогодні преміум-банкінг від Ощадбанку – це перший преміум-центр у Києві на Воздвиженці, 40 преміум-зон у відділеннях в усіх областях України, власний сайт, який оформлено у стилі картинної онлайн-галереї.
Банк удвічі посилив свої позиції на ринку дистанційних каналів обслуговування, перевів в онлайн-систему «Ощад 24/7» 2,4 млн. клієнтів, запровадив мобільні платіжні додатки Android Pay та Ощад PAY для оплати покупок смартфоном.
Ощадбанк – №2 на ринку за кількістю зон самообслуговування: їх вже 425. Протягом року в мережі Ощадбанку додалось 770 терміналів та 500 банкоматів.
32 тис. організацій мають в Ощадбанку зарплатні проекти. Кожний п’ятий українець отримує зарплату в Ощадбанку!
На ринку торгового еквайрингу Ощадбанк за результатами 2017 року посідає ІІ місце з загальною кількістю терміналів майже 35,4 тис. і є надійним партнером провідних світових та українських брендів, зокрема й платіжних систем. Послугами еквайрингу Ощадбанку користуються більше 13 тис. провідних компаній: Макдональдс, Ашан, Епіцентр, Укрзалізниця та багато інших. Щомісяця клієнти Ощадбанку здійснюють більше 2,5 млн. безконтактних оплат.
Ощадбанк є драйвером розвитку безготівкових розрахунків в країні. Завдяки cashless-рішенням банку та його партнерів Mastercard та Visa технологія безконтактної оплати працює в широкій торгово-сервісній мережі, у транспорті, сферах дозвілля та освіти.
Ощадбанк залишається одним з лідерів кредитування реального сектора економіки (загальний кредитний портфель юридичних осіб у 2017 році становив понад 120 млрд. грн.). За рік на обслуговування до Ощадбанку прийшли 25 тис. нових клієнтів – юридичних осіб: 500 великих компаній та 24,6 тис. представників малого та середнього бізнесу.
Запроваджено першу в Україні національну комплексну програму підтримки малого бізнесу «Будуй своє». Вона передбачає навчання, консультування щодо відкриття власної справи, кредитування приватних підприємців і малих підприємств.
Розвитку програм фінансування МСБ Ощадбанку сприяють – фінансово і методологічно – такі міжнародні організації, як Європейський банк реконструкції та розвитку, Європейський інвестиційний банк, Німецько-український фонд, Western NIS Enterprise Fund.
Нова HR-служба налагодила ефективну роботу з персоналом, що дало можливість контролювати якість обслуговування внутрішнього клієнта в тридцятитисячній команді та формувати нову корпоративну культуру. Значну увагу в Ощадбанку приділяють постійному навчанню та розвитку персоналу. Зокрема, запроваджено систему кадрового резерву та навіть власну програму МВА для керівного складу, що спрямована на об’єднання управлінців в єдиному ціннісному, ідейному та понятійному полі.
За якісні зміни в напрямі роботи з персоналом Ощадбанк отримав високу оцінку експертів. У 2017 році Ощадбанк увійшов до ТОП-3 найкращих роботодавців у категорії «Банки, фінансові установи» за версією журналу «Фокус», а також до ТОП-10 рейтингу роботодавців у номінаціях «Зіркові мотиватори» та «Перевірено часом» за версією журналу «Бізнес».
Протягом 2017 року Ощадбанк продовжував розвивати програми соціальної відповідальності. Проведено 15 тренінгів Inclusive Friendly у 8 містах України, 100 засідань інклюзивних клубів. Зібрано 200 тис. грн. через термінали та благодійний аукціон Charitium для фонду «Таблеточки», 24 літри крові в День донора в Ощадбанку. Понад тисяча талановитих тинейджерів відвідали конференції «Завтра 2037» у Києві та Дніпрі.
Реальні зміни відзначають незалежні експерти – вже два роки поспіль Ощадбанк очолює рейтинг «50 провідних банків України» від Finclub.net.
“І це лише стислий огляд наших проектів і перемог. Далі буде!”, – запевняють в Ощадбанку.