Франківці мають змогу побачити техніку гарячої емалі, що підкорила скіфів та фараонів
28 Лют, 2018 14:13
У Музеї мистецтв Прикарпаття з 28 лютого до 28 березня діятиме виставка “Емалі. Історія. Україна Світ”.
У рамках мистецького проекту Олексій Коваль представить понад 20 емалевих творів з різних серій та різних років створення, йдеться на фейсбук-сторінці музею.
Відвідувачі виставки зможуть не лише ознайомитись із творчістю Олексія Коваля, а й дізнатись про історію розвитку техніки емалювання з інформації, що буде представлена на виставці.
“Подорожуючи світом, вивчаючи різні мистецькі техніки, надихаючись історією кожної країни, яку відвідав, Олексій створює емалеві картини, присвячені різним культурам. Не оминув автор і українську тематику. Серія його українських портретів, козаки, гетьмани та українські пейзажі ще багато сторічь будуть розповідати світові про чарівність нашого краю. Таким чином, Олексій – майстер, котрий через свої емалеві твори відкриває Україну світові, а світ – Україні”, – пишуть організатори виставки.
Мистецтво емалювання дуже давнє. У багатьох музеях світу зберігаються рідкісні твори, що підтверджують цінність виробів з емалі. Це мистецтво пройшло довгий шлях розвитку, який почався ще в давніх цивілізаціях. Стародавній Єгипет, Китай, Індія, Візантія, Америка стали місцями народження цього дивовижного мистецтва, яке поступово дійшло до Європи, а потім поширилось і територією України.
Скіфська золота пектораль вважається найбільшою археологічною знахідкою 20 століття, шедевром світового мистецтва. Середній ярус пекторалі (оригіналу) прикрашений емаллю блакитного кольору.
Яскравість і насичення фарб, свіжість кольорів, блиск і розкіш, рівна своєю красою сяйву дорогоцінних каменів – ось неповний перелік тих якостей, які протягом століть і по тепер залучають до емалі художників та ювелірів.