Півтори сотні проектів франківців змагаються за 4,5 мільйони з міського бюджету

Автор: Людмила Баран

13 Бер, 2018 12:30

Поділитись публікацією
Півтори сотні проектів франківців змагаються за 4,5 мільйони з міського бюджету

В Івано-Франківську 7 березня завершився прийом заявок на  міський конкурс з розвитку місцевого самоврядування, який стартував 1 лютого. Свої ідеї для співфінасування міським бюджетом подавали  громадські організації, ОСББ, заклади культури та освіти. Всього надійшло 167 проектів. 

Читайте також: “Це проблеми не лише ветеранів, а й усього суспільства”: у Франківську стартував форум для та про ветеранів (ФОТО)

Секретар міської ради Оксана Савчук розповіла “Галці“, що фінансування цієї програми з кожним роком зростає. Якщо у  2011 з міського бюджету виділяли 500 тисяч гривень, то у 2018-ому році  – 4,5 мільйони гривень.

“Цьогорічний конкурс проектів показав,що він дуже популярний і затребуваний.  Є збільшення учасників у кожній з номінацій порівняно з минулим роком”, – зауважила Савчук.

За її словами, на  конкурс надійшла 31 заявка від громадських та благодійних організацій міста. Це більше, ніж минулого року (26), але менше, ніж у 2015-ому, коли надійшла 51 заявка.

Проте конкуренція залишається доволі високою: на одне призове місце –  2,5 претендента. Максимальна сума співфінансування одного проекту – 25 тисяч гривень.

Здебільшого проекти громадських організацій стосуються проведення спортивних змагань, перекладів іноземних книжок на українську, проведення просвітницьких заходів щодо енергозбереження тощо.

“Я щороку переглядаю всі проекти. Це забирає багато часу, але можна зустріти цікаві ідеї. Навіть якщо їх не підтримає конкурсна комісія, то ці проекти можна втілити силами депутатського корпусу”, – розповіла  Оксана Савчук.

Найбільше коштів програми виділяють на проекти від об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельних кооперативів, будинкових та вуличних комітетів. У 2017-ому вони отримали 2,9 мільйона гривень із загального 4-мільйонного фонду.

Цьогоріч фінансування становитиме не менше 50% від коштів програми. На проекти у будинках від 1 до 5 поверхів виділять максимум 50 тисяч гривень, від 5 поверхів – 90 тисяч гривень.

ОСББ  подаються на конкурс, щоб  замінити вікна, зробити ремонт сходових клітин,  внутрішніх мереж та ліфтових кабін.

При оцінці проектів ще враховується вік будинку. Конкурсна комісія надає перевагу старшій споруді, а не тій, що має лиш кілька років.

У 2017-ому в цій номінації був обраний  51 переможець з 85 претендентів Цього року є 80 учасників. Кількість учасників зменшилася, хоч і несуттєво. Савчук припускає, що вибули переможці минулих років, які вже втілили свої проекти. У 2018-ому році на конкурс подалися багато новостворених ОСББ

“Конкурсна комісія намагається підтримувати проекти нових ОСББ, якщо вони не суперечать вимогам конкурсу. Бо нові ОСББ потрібно стимулювати, щоб вони діяли”, – сказала Савчук.

Також на конкурс зі своїми проектами подалися чотири села, які входять до міської ради. Однак перемогти та отримати максимальний грант у 120 тисяч гривень можуть тільки два з них.  Приміські села потребують коштів на встановлення дитмайданчиків, ремонт шкіл тощо.

Читайте також: Школи та садки міста осучаснили свій вигляд завдяки конкурсу проектів (ФОТО)

Громадські організації при закладах освіти, піклувальні ради змагаються за максимальне фінасування своїх проектів у розмірі 40 тисяч гривень. Подаються, щоб  відремонтувати  санвузли, ігрові кімнати, актові зали, пральні, дитячі спортивні майданчики. Цього року  у цій номінації 38 учасників.

Також надійшло 14 проектів від закладів культури.  Співфінансування їм потрібне для придбання інструментів та пошиття костюмів. Переможці конкурсу отримають щонайбільше  25 тисяч гривень.

Обов’язковою умовою участі у програмі є виділення 30% суми на втілення проекту учасниками конкурсу.  Піклувальні ради при закладах освіти збирають силами батьків, ОСББ – із мешканців.

“Заклади культури часто заробляють ці гроші самі. Наприклад, дають концерти”, – додала Оксана Савчук.

Для втілення проекту спочатку переможець має заплатити свою частку, а вже потім міський бюджет вносить свої 70%, щоб не було обману.

Оксана Савчук зауважила, що для тих, хто не встиг податися на міський конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування та громадянського суспільства, є ще один шанс –   можна подавати проекти на бюджет участі.

Читайте також: Учасники міського конкурсу проектів показали, як оновили свої будинки (ФОТО)

 Переможців конкурсу мають визначити до кінця березня.