Англійський фізик-теоретик і популяризатор науки Стівен Хокінг помер на 77 році життя, повідомляють британські ЗМІ з посиланням на родичів вченого.
“Ми глибоко засмучені тим, що наш улюблений батько сьогодні помер. Він був великим ученим і видатною людиною, чиї роботи і спадщина залишатимуться з нами на багато років” – наводить газета The Guardian слова дітей С.Хокінга Люсі, Роберта і Тіма.
За словами дітей вченого, “відвага і завзятість С.Хокінга разом з видатними здібностями і гумором надихали людей по всьому світу”. “Він одного разу сказав: “Всесвіт не означав би так багато, якби в ньому не жили люди, яких ти любиш”. Нам буде його нескінченно не вистачати”, – зазначили вони, передає Інтерфакс.
У свою чергу агентство Блумберг з посиланням на сім’ю вченого повідомляє, що С.Хокінг “мирно помер у себе вдома в Кембриджі рано вранці в середу”.
Гокінґ був хворий на захворювання мотонейронів. Перші прояви хвороби виявились у 21 рік. Спочатку вони були слабкими: легка незграбність та кілька несподіваних падінь. Однак з часом, як можна було передбачити, знаючи природу захворювання, невиліковний стан лише погіршувався. Діагноз став величезним потрясінням, однак допоміг людині визначити своє майбутнє.
“Людська раса така немічна, якщо порівнювати з Всесвітом, що бути інвалідом — не така вже й важлива річ з точки зору космосу”, – казав вчений.
Впродовж 30 років Гокінґ працював на посаді Лукасівського професора математики в Кембриджському університеті, тобто на тій же посаді, що її триста років тому обіймав Ісаак Ньютон.