На початку весни багато хто відчуває млявість і сонливість. Зауважують, що волосся стало тьмяним і ламким, а шкіра лущиться, з’являється схильність до застуд. У побуті такий стан прийнято вважати ознаками весняного авітамінозу. Давайте розберемося, наскільки серйозно цей стан організму захворювання і як його лікувати.
Авітаміноз (гіповітаміноз) – це хронічна нестача певного вітаміну, або мінеральної речовини в організмі людини. Особливо організм схильний до авітамінозу у весняний період, а також при захворюваннях органів шлунково-кишкового тракту (оскільки порушується засвоєння вітамінів). Наше щоденне меню у весняний період має бути різноманітним: овочі, фрукти, зелень, крупи, продукти тваринного походження. Різноманітність необхідна тому, що не існує універсального продукту, в якому б містилися всі потрібні нам вітаміни.
Причини авітамінозу:
– Порушення надходження вітамінів з їжею викликане неправильним харчуванням (вживання високоочищених продуктів позбавлених вітамінів, одноманітнім харчуванням, відсутність певного режиму харчування);
– Порушення процесів травлення.У даному випадку авітаміноз виникає як наслідок порушення функції шлунково-кишкового тракту. Іншою причиною може бути кишковий дисбактеріоз.
Симптоми авітамінозу:
– Регулярна втома, млявість протягом цілого дня;
– Сонливість, яка зберігається протягом усього дня;
– Депресія;
– Погіршення стану шкіри (сухість шкіри, потріскана і почервоніла шкіра в куточках
губ, поява вугрів і прищів);
– Дратівливість з будь-якого приводу;
– Знижений імунітет (часті застуди, не тільки в холодну пору року, але і в теплу);
– Погана концентрація уваги , неуважність;
– Випадання волосся і відсутність його блиску, проблеми з нігтями.
Щоб повернути організм до нормальної життєдіяльності, навесні необхідно звернути особливу увагу на наступні вітаміни, мікро- і макроелементи:
– Вітамін А важливий для поліпшення стану шкіри і захисту легенів від простудних захворювань, які часто бувають ранньою весною;
– Вітамін С потрібен для підвищення імунітету та профілактики кровоточивості ясен;
– Вітамін D бере участь у засвоєнні кальцію, важливий для відновлення стану нігтів, волосся, кісткової тканини;
– Вітамін Е надає організму життєву енергію і відновлює м’язи;
– Вітаміни групи В забезпечують тканини киснем, допомагають справитися з втомою, відновлюють нервову систему;
– Залізо і магній навесні допомагають боротися з швидкою стомлюваністю і хронічною втомою. Кальцій і марганець потрібні для профілактики проблем з кістками і зубами. При нестачі цинку страждає імунітет, шкіра і нігті. Калій важливий для профілактики порушень травлення, ритму серцевої діяльності; мідь – для профілактики анемії, поліпшення уваги.
Весна – гарний час, для того, щоб перейти до здорового раціону харчування.
Лікувально-діагностичний центр святого Луки бажає залишатися здороровими у будь-яку пору року!