Франківські лікарі розповіли про обстеження сімей вагітних із туберкульозом
22 Бер, 2018 19:17
Сьогодні, 22 березня, завідувачка відділу Центру планування сім’ї Оксана Мазурок та лікарка Діана Костишин провели прес-конференцію на тему “Актуальність обстеження сімей вагітних з туберкульозом”. Про це “Галку” інформують організатори.
Читайте також: Франківець розробив квест-екскурсії містом
Під час зустрічі, яка відбулась напередодні Дня боротьби з туберкульозом, Оксана Несторівна розповіла, що населення не до кінця розуміє важливість проведення обстеження членів сім’ї вагітної жінки та породіллі. А про необхідність щорічної флюрографії грудної клітки більшість просто забуває.
Через це часто туберкульоз виявляється на дуже запущених стадіях. Тому лікарі Центру планування сім’ї регулярно нагадують майбутнім батькам про флюрографію, рентген, щоб перевірити чи є в оточенні вагітної жінки люди із збудником. Адже від цього залежить подальший стан дитини.
“Були випадки, коли ми не дозволяли матерям давати немовлятам грудне молоко через те, що вони були інфіковані. Також в області у 2017 році було 15 випадків, коли ми проводили профілактичне лікування новонароджених діток”, – зазначила завідувачка відділу Центру планування.
Окрім цього, лікарка розповіла, що з початку року не було вагітних, які хворіли чи хворіють на туберкульоз. А у минулому році на обліку стояло дві жінки, які вилікувались від недуги. Завдяки роботі медиків та дотримання всіх рекомендацій у них народились здорові діти.
Це були жінки, які повернулись із заробітків. Вони працювали в несприятливих для здоров’я умовах.
“Якщо жінка, яка раніше хворіла на туберкульоз, планує завагітніти, то краще це зробити через два роки після проведення курсу лікування. За цей час організм відновить сили і вона виносить цілком здорову дитину”, – зазначила Діана Костишин.
Також вона додала, що значну увагу звертають лікарі на жінок із неблагополучних сімей, які не доїдають, вживають алкоголь, наркотики, живуть або працюють в несприятливих умовах. Такі вагітні знаходяться у групі ризику і найбільш уразливі до хвороб.
Вони повинні пройти повний курс обстежень, і уже терапевт визначає, чи є необхідність консультації фтизіатра.