Четверо прикарпатців потрапили у топ-100 декларантів за оприлюдненими статками
02 Кві, 2018 21:41
Четверо прикарпатців потрапити в топ-рейтинг декларантів за отриманими статками в 2017 році.
Топ-100 декларантів за статками опублікував ресурс declarations.com.ua, передає Місто.
Колишній заступник Міністра енергетики України Ігор Прокопів, який нещодавно написав заяву про відставку, зазначив у наявності мільйони готівки.
На двох з дружиною Ігор Прокопів володіє цінними паперами номінальною вартістю більше 6 мільйонів гривень.
Дружина колишнього чиновника володіє корпоративними правами у двох фірмах, що в грошовому еквіваленті більше 7 мільйонів гривень.
В минулому році заробітки Прокопіва були дуже хорошими: на посаді президента “Укртрансгазу” Ігор Прокопів отримав більше 27 мільйонів гривень річного доходу. В компанії НАК “Нафтогаз”, працюючи за сумісництвом, заробив трохи більше 25 тисяч гривень, виконуючи обов’язки заступника Міністра енергетики – майже 335 тисяч гривень.
Заробляє родина Прокопівих і на процентах: на двох декларують більше 4,5 мільйонів гривень річного доходу.
Відповідно на рахунках у банках Прокопіви тримають мільйони – за 2017 рік Ігор Прокопів з дружиною декларують 22 мільйони 720 тисяч гривень, 195 тисяч доларів. Готівкою – 180 тисяч євро та 108 тисяч доларів.
В минулому році Прокопів зробив два коштовні подарунки на мільйон та більше 13 мільйонів гривень.
У списку найбагатших і франківський бізнесмен, екс-депутат міської ради та директор ДП “Львівський бронетанковий завод” Роман Тимків.
В 2017 році найбільший дохід Тимків задекларував від надання майна в оренду – 2 258 400 грн. В порівнянні з цим його зарплатня директора заводу була доволі скромною – трохи більше 250 тис. грн за рік. Майже таку ж суму заробив на гонорарах. Дружина директора бронетанкового заводу декларує півмільйона гривень, як дохід від підприємницької діяльності.
З готівкою ситуація значно краща. За минулий рік Тимків декларує більше 10 мільйонів гривень фінансової допомоги й майже 26 мільйонів гривень, які позичив третім особам.
В банках грошей не тримає, а от “під подушкою” має кілька мільйонів: мільйон 300 гривень, 370 тис. доларів і 80 тис. євро.
У списку найбагатших за статками декларантів і депутат Надвірнянської районної ради, бізнесмен Степан Ломпас.
На двох з дружиною він декларує мільйон 885 тисяч гривень, як дохід від підприємницької діяльності. Дружина депутата в минулому році отримала подарунків на суму майже півмільйона гривень.
Гроші в банках не тримають, а от готівки показують немало: більше півмільйона гривень, 310 тис. євро й більше півмільйона доларів.
Найбільш не публічна у списку – заступниця начальника відділу головного управління Державної казначейської служби в області Олена Михайляк: декларує у власності своєї сім’ї мільйони гривень.
Чоловік Олени Михаляк володіє цінними паперами на суму 2 мільйони 795 тисяч гривень. Лише з процентів річний дохід сім’ї – більше півмільйона гривень. Вдвічі менше бюджет сім’ї поповнила зарплата обох із подружжя. Більше 100 тисяч гривень склав річний дохід від надання майна в оренду.
Довіряють Михайляки українським банкам, де тримають на рахунках майже 2 мільйони 800 тисяч гривень, однак майже 1,5 мільйона доларів все ж декларують готівкою.
“Завтра завершується чергова хвиля подання декларацій за 2017 рік. Декларації мають подати державні службовці – президент, керівництво АП, члени Кабміну, народні депутати і депутати місцевих рад, селищні і міські голови, державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування”, – пояснює “Українська правда”.
Крім того, декларації мають подати військові посадові особи, судді всіх судів, члени ВККС і ВРП, керівники підрозділів НАБУ, Податкової, ДБУ, СБУ і прокуратури.
З цього року декларації також мають подати посадові особи, які входять до складу наглядової ради державного банку, державного підприємства або державної організації, що має на меті одержання прибутку;
Крім того, вперше декларації мають заповнити представники громадських об’єднань, наукових установ, навчальних закладів, експертів відповідної кваліфікації, інші особи, які входять до складу конкурсних комісій, утворених відповідно до Закону України “Про державну службу”, Закону України “Про службу в органах місцевого самоврядування”, Громадської ради доброчесності, утвореної відповідно до Закону України “Про судоустрій і статус суддів”, громадських рад, рад громадського контролю, що утворені при державних органах та беруть участь у підготовці рішень з кадрових питань.