Чому майбутнє медицини – за приватною практикою. Пояснює “MedLaw”
24 Кві, 2018 16:02
Сфера медицини перебуває на стадії реформування і ці зміни значно вплинуть на приватний сектор медичних послуг, який почне стрімко зростати та розвиватись.
Реформування в медицині – це нові правила не лише для пацієнтів, а й для медиків. Вони мають вміти не тільки лікувати людей, а й сумлінно вести всю документацію, яка стосується лікувального процесу, а приватні підприємці ще й юридичні та бухгалтерські документи.
Медико-юридична компанія “MedLaw” – перша у Західній Україні, яка спеціалізується на медичному праві.
Чим “MedLaw” корисний для приватних лікарів, розповіла “Галці” юристконсульт компанії – Діана Креховецька.
– Чи бачите ефект медичної реформи на стимулювання приватної практики?
– Реформа тільки-но вступає в силу, а все більше лікарів звертаються до нашої компанії з бажанням розпочати власний бізнес, і роблять правильний вибір. Тому що ринок з наданням медичних послуг – поки що ще незаповнена ніша, в якій є над чим працювати.
– Що потрібно зробити, щоб зайнятись приватною медичною практикою?
– Щоб стати приватним лікарем-підприємцем необхідно зробити такі основні кроки:
- потрібно визначитись: реєструвати підприємця чи заснувати юридичну особу;
- отримати ліцензію на медичну практику;
- укомплектувати штат відповідно до ліцензійних вимог;
- забезпечити пацієнта належним медичним сервісом;
- скласти план розвитку бізнесу;
- вести належним чином всю необхідну документацію та бухгалтерську звітність.
Всі ці елементи досить важливі та взаємозв’язані між собою. Чомусь наших клієнтів найбільше лякає саме процес отримання дозвільних документів. Так, це дійсно клопіткий та складний процес, який потребує певного часу, проте наші юристи візьмуть на себе весь тягар паперової тяганини, допоможуть з кадровими питаннями, з реєстрацією знака для товарів і послуг, для ідентифікації саме Вашого бізнесу.
– Давайте детальніше поговоримо про процес ліцензування… Що потрібно для того, щоб отримати ліцензію на медичну практику?
– Згідно чинного законодавства, ліцензію може отримати підприємець або юридична особа, яким потрібно подати в МОЗ належним чином оформлені документи. Ліцензія на медичну практику може видаватись не тільки лікарям, а й особам без медичної освіти, які мають бажання заробляти на медичних послугах, проте їм необхідно укомплектувати штат відповідно до ліцензійних умов.
Приміщення – є дуже важливим та витратним моментом. Його потрібно облаштувати згідно вимог чинного законодавства, відповідно до спеціалізації лікаря. MedLaw рекомендує: при виборі приміщення для медичного центру – проконсультуватись зі спеціалістами, які перевірять його на відповідність державним будівельним нормам та допоможуть в переплануванні.
Також необхідно отримати Акт обстеження приміщення від Держпродспоживслужби, на відповідність всім санітарно-гігієнічним нормам.
Закупити обладнання, яке відповідатиме всім вимогам МОЗ України.
Коли всі документи буде зібрано – можете приступати до заповнення відомостей матеріально-технічної бази, наявності персоналу із зазначенням його освітнього і кваліфікаційного рівня та заяви для отримання ліцензії на медичну практику.
Проте отримання ліцензії це ще не все, в майбутньому потрібно правильно вести внутрішню документацію та бухгалтерію, щоб уникнути величезних штрафів, та навіть позбавлення ліцензії в результаті перевірок державними органами.
Хочу звернути Вашу увагу на те, що зараз дуже багато фірм пропонують свої послуги з допомогою в отриманні ліцензії на медичну практику, і часто подають відомості та документи в МОЗ, які не відповідають дійсності задля швидкого результату, але це дуже негативна практика для здобувачів ліцензії, тому що потім саме їм відповідати за всі невідповідності між документами та реальністю, і найчастіше це призводить до анулювання ліцензії. Компанія MedLaw, в першу чергу піклується про інтереси клієнтів, і в своїй роботі ні в якому разі не допускає подібних моментів, які б суперечили законодавству і могли б зашкодити клієнтам.
Якщо відкриття власного бізнесу викликає у Вас труднощі – співробітники компанії MedLaw допоможуть Вам в цьому на будь-якому з етапів. Наша команда складається з юристів та лікарів, які мають великий досвід у створенні та подальшому супроводі медичних закладів. Ми будемо раді поділитися з Вами своїм досвідом!