Як працює пристрій блокування люку пральної машини: два типи замків

Автор: Застава Максим

19 Кві, 2018 16:20

Поділитись публікацією
Як працює пристрій блокування люку пральної машини: два типи замків

Білизна у пральній машинці, як гроші у швейцарському банку, закрита на надійний замок. Як діє пристрій блокування люку (ПБЛ) і що робити, якщо він зламався, пояснили представники спеціалізованої компанії ALM-zapchasti.

У пральних машинах-автоматах кожна деталь знаходиться на своєму місці, просто про призначення деяких елементів господині не замислюються, поки пристрій працює нормально. Одна з таких деталей – замок, або пристрій блокування люку. Цей елемент утримує дверцята герметично закритими, коли машинка працює. Якщо замок несправний, вона просто не
запуститься.

Два типи замків

В автоматичних пральних машинах сьогодні можна зустріти блокувальні пристрої двох типів: електромагнітні та біметалеві.

Перший варіант працює на основі електричного імпульсу. Ці пристрої використовуються дедалі рідше через серйозний недолік: при відключенні електрики люк відкрити не можна.

Біметалеві пристрої блокування люку – стандартний тип замків, які використовуються в більшості пральних машин.

Блок складається з таких деталей, як:

• терморезистор;
• електричні контакти;
• металева пластина, яка приєднується до пружини на кришці люку;
• штифт;
• біметалевий елемент.

Пристрій поміщено до пластикового корпусу і вмонтовано всередині машини біля завантажувального люку.

Принцип дії біметалевого ПБЛ простий: кришка закривається, гачок закріплює пластинку в потрібному положенні. Після цього на термоелемент подається електрострум, який нагріває металеву пластинку. Під дією тепла вона згинається і замикає контакти: люк блокується.

З боку це виглядає так: після того, як зачинили дверцята і запустили прання, чути характерне клацання, після чого бак починає наповнюватися водою. Пристрій блокує люк, поки прилад пере, полоще й викручує білизну. Коли прання завершено, подача струму припиняється, пластина повертається в попереднє положення і через 1–3 хвилини дверцята розблоковуються. Затримка потрібна, щоб усі елементи машини зупинились, а вода остаточно злилася.

Чому ламаються замки

Експерти ALM-zapchasti назвали дві головні причини, через які пристрої блокування люку виходять з ладу:

1. Фізична зношеність: металева пластина розрахована на обмежену кількість ввімкнень- вимкнень. Згодом вона стає крихкою і руйнується. Виявити несправність просто: дверцята зачиняються, але ПБЛ не спрацьовує, тому прання не розпочинається.

2. Поломка пристрою через перепад напруги: в цьому випадку виходить з ладу симістор електронної плати. Поломка проявляється інакше: агрегат пере, але дверцята не відкриваються, тому що струм безперервно подається на ПБЛ.

У пральних машинах з електронною панеллю керування про поломку замка повідомляють напис чи відповідний код помилки.

Несправність блокіратора – неприємна поломка, але не вирок. Проблема вирішується заміною запчастини. Купити нову деталь можна у спеціалізованому магазині, наприклад на сайті компанії ALM-zapchasti.