Сьогодні, 25 квітня, у Франківську представили результати дослідження “Індекс Здоров’я. Україна – 2017”.
“Індекс здоров’я. Україна” – це масштабне емпіричне репрезентативне дослідження, яке проводиться щорічно, починаючи з 2016 року.
Це дослідження включає 5 складових:
– задоволеність опитуваних медичною допомогою;
– звернення до лікаря у випадку хвороби та попередження хвороби;
– витрати на допомогу та ліки;
– знання про здоров’я та здорова поведінка;
– стан здоров’я.
За словами Вікторії Тимошевської, директорки програмної ініціативи “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”, це вже друга хвиля дослідження. Перші опитування проводилися у 2016 році.
“На меті дослідження – отримати цифри, які відрізняються від статистики. Це дозволяє комплексно зрозуміти, які процеси, пов’язані зі здоров’ям, відбуваються в області. Ми хочемо знати справжню думку пацієнтів, що вони роблять чи не роблять у випадку погіршення здоров’я”, – каже Тимошевська.
Вікторія Захожа, заступниця виконавчого директора Київського міжнародного інституту соціології, зазначила, що результати дослідники отримують на основі соціологічного опитування.
“Наше дослідження має 3 особливості: воно охоплює 10 тисяч респондентів; дає можливість аналізувати не лише Україну в цілому, а й окремо всі області; дозволяє зобразити не просто загальну картину, а й порівнювати”, – додає Вікторія Захожа.
Як виявилося, Івано-Франківщина має четвертий найнижчий по Україні показник Індексу Здоров’я – всього 58 пунктів зі 100 можливих. Це на 7 пунктів вище, ніж у 2016 році, але на 4 пункти нижче за середній по Україні показник.
Також дослідження показало, що на Прикарпатті найбільше тих, хто відмовився від обов’язкових щеплень своєї дитини (39% опитаних), а кількість франківців, задоволених медичною допомогою у стаціонарі, зросла до 64%.
Крім того, дослідники кажуть, що населення області у минулому році краще піклувалося про своє здоров’я, ніж у 2016: 77% респондентів сказали, що проходили медогляд у профілактичних цілях (третій найвищий показник по Україні), більше людей стали просити порад у провізора чи фармацевта в аптеці.
Також спікери додали, що Івано-Франківщина увійшла до ТОП-4 областей, де амбулаторна та стаціонарна допомога виглядають найбільш фінансово доступними для громадян (лише 21% громадян відклали свій візит до лікаря з фінансових причин).