Це підстава: колектив Івано-Франківського архіву спростовує звинувачення щодо керівника, якого затримали на хабарі

Автор: Турій Роман

27 Кві, 2018 10:20

Поділитись публікацією
Це підстава: колектив Івано-Франківського архіву спростовує звинувачення щодо керівника, якого затримали на хабарі

Як інформувала “Галка” раніше, за підозрою у отриманні хабара в розмірі 500 американських доларів цього тижня затримали керівника обласного Державного архіву Ігоря Гриника(ФОТО) . Його взяли під варту на 60 днів.

Читайте також: Військовий комісар вчинив аварію та втік з місця пригоди (ФОТО)

Колектив установи звернувся із відкритим листом до місцевих ЗМІ. Кажуть, їхній керівник не може бути хабарником, а його – підставила поліція.

Працівники архіву були присутніми впродовж усього часу проведення обшуків. Неодноразово чули від правоохоронців, що у них буде новий керівник. Кажуть, розпочалося усе у четвер, 19 квітня. Слідчі дії тривали до ночі, грошей не виявили. Після проведення експертизи і руки керівника виявилися чистими, стверджує ГК.

«У п’ятницю, 20 квітня, вранці ми прийшли на роботу і почули, що в приміщенні перебуває Національна поліція. Попросили показати посвідчення, запитали, що сталося. Почули, що директора підозрюють в отриманні неправомірної вигоди. Говорили з нами зверхньо», – повідомляє начальник відділу бухгалтерського обліку та матеріально-технічного забезпечення Державного архіву Оксана Козак.

У приміщенні перебувало десять працівників оперативного реагування Управління захисту економіки. Слідчого не було. Директора архіву в його кабінет не допускали – чекали на ухвалу суду для того, щоб зайти в приміщення, продовжити слідчі дії, зокрема зламати туалет, адже підозра була така, що керівник змив гроші в унітаз. Усі вбиральні в приміщенні закрили, на території довкола почали зривати каналізаційні люки. Слідчі дії розпочали без ухвали суду, без слідчого, стверджують очевидці.

«Якщо б ми за ними не ходили, вони б знайшли те, що шукали. Додому ніхто з працівників не йшов, усі чекали, чим це все закінчиться. При нас принижували нашого керівника, а нас запитували, що ми тут робимо – будь-якими шляхами нас намагалися відсторонити від слідства», – ділиться науковий співробітник Оксана Шевчук.

Під час обшуку нічого не знайшли. Люди не розуміють, чому в поданій прокуратурою інформації йдеться про те, що знайшли гроші. Грошей не було, запевняють працівники. Тим паче, жодних світлин зі знайденими грошима теж ніде не було.

«На слідство ми ні в який спосіб впливати наміру не маємо. Але нам дуже прикро, що людину так просто за кілька хвилин можна змішати з лайном, а потім спробуй від того відмитися. Усе, що зроблено, незаконно», – висловлює думку колишній керівник архіву, науковий співробітник Катерина Мицан.

У п’ятницю ввечері правоохоронці зачитали постанову, що Ігор Гриник перебуває у статусі свідка – слідство завершилося, а працівників запевнили, що їхній керівник з понеділка приступає до виконання своїх обов’язків. Уже наступного дня, у суботу, 21 квітня, його викликали на роботу і арештували. У понеділок посадовця відпустили під заставу, після того його госпіталізували. Наразі Ігор Іванович перебуває в реанімації.

Довідка, за «купівлю» якої керівник буцімто отримав хабар, є у вільному доступі, вона безплатна, виготовлена в межах терміну. Тож ніхто з працівників не розуміє, за що у цьому випадку хтось би вимагав гроші чи, тим паче, платив їх.

Працівники Державного архіву абсолютно переконані у невинності свого керівника, підготували і відповідне звернення.

Теги: