Зауважимо, щороку сотні тисяч людей у світі стають жертвами торгівлі людьми, але левова частина випадків цього явища так і залишається не виявленою. Ідентифікація є ключовим і дуже важливим елементом системи протидії торгівлі людьми та надання допомоги постраждалим. Згідно з міжнародними стандартами роботи з постраждалими, ідентифікація має відкривати їм доступ до негайної допомоги. Причому, це не повинно залежати від того, яка структура першою увійшла у контакт з особою, що ймовірно постраждала від торгівлі людьми.
Під час акції в Галичі висвітлювалися масштаби торгівлі людьми, поняття торгівлі людьми, відмінності між нелегальною міграцією та трудовою експлуатацією. Проаналізовано реальні історії людей, які опинилися в тенетах рабства, від вербування, переміщення, переховування, передачі до прямої експлуатації з метою отримання прибутку. Особливу увагу було приділено процедурі встановленню статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, взаємодії суб’єктів протидії торгівлі людьми у процесі надання допомоги постраждалим.
Не будьмо байдужими до себе, до близьких і оточуючих! Якщо ви самі потрапляли у схожі ситуації чи знаєте про можливі протиправні дії щодо інших людей, звертайтесь до БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» телефоном (0342) 75-30-61, до департаменту соціальної політики ОДА телефоном (0342) 72-35-53 або телефонуйте на національну «гарячу лінію» з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 0 800 505 501 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів) та 527 (безкоштовно для абонентів Київстар, МТС, Лайф).