В Івано-Франківську почастішали випадки пологів удома

Автор: Людмила Баран

03 Лис, 2014 18:42

Поділитись публікацією
В Івано-Франківську почастішали випадки пологів удома

Цього року в місті троє жінок народжували вдома, а не в пологовому будинку. Лікарі застерігають, що це може бути небезпечно і для матері, і для дитини. 

Останнім часом у Івано-Франківську почастішали випадки пологів вдома. Якщо у 2013 році був зафіксований лише один такий випадок, то уже за 9 місяців поточного року медики зафіксували троє фактів, коли жінки народжували не у лікарні, а вдома, передає прес-служба МВК.

Звісно, в Україні пологи на дому не заборонені, але люди, які прийняли рішення народжувати вдома, мають подумати про те, що вони наражають дитину і породіллю на небезпеку.

«Насамперед, це порушення прав дитини, яка має право народитися у медичному закладі і при потребі отримати повноцінну медичну допомогу. Якщо жінка стоїть на обліку в жіночій консультації, то лікарі можуть відстежити різні екстрагенітальні патології, захворювання нирок, серцево-судинні хвороби.

Дуже часто у вагітних жінок трапляється анемія. Таку жінку лікують акушер-гінеколог, гематолог, терапевт, адже при пологах у неї може трапитися кровотеча і, як наслідок, летальний кінець. Часто при пологах, через велике фізичне навантаження, може раптово піднятися артеріальний тиск, або трапитися токсикоз другої половини вагітності, а отже, може загинути і породілля, і дитина. За занесення інфекції і стерильність навіть мова не йде, адже у житловому будинку не може бути такої стерильності, як у медичній установі»,– розповідає заступник головного лікаря з охорони материнства і рододопомоги Емма Гошовська.

Якщо жінка народжує на дому, то при Департаменті охорони здоров’я утворюють спеціальну комісію для того, щоб зареєструвати новонароджену дитину. Таке материнство досить складно підтвердити. Породіллю має оглянути акушер-гінеколог, щоб переконатися, що вона справді народжувала, обов’язковою є генетична експертиза.

До жінки, яка народила вдома, викликають міліцію, прокуратуру, соціальні служби, оскільки трапляється багато зловживань із незаконним усиновленням дітей.

«Трапляються різні життєві ситуації, але головне – не бюрократична тяганина, яка виникає згодом із оформленням потрібних документів. На першому місці – життя і здоров’я як породіллі, так і немовляти. Варто пам’ятати, що у Івано-Франківському пологовому будинку закуплене новітнє реанімаційне відділення, де виходжують дітей з різними патологіями. Тому перед тим, як приймати важливі рішення, варто порадитися з лікарем, щоб не наражати на зайву небезпеку вашу ще ненароджену дитину», – наголошує Емма Гошовська.