Рятувальники вкотре нагадують, що основною причиною нещасть стає недбалість громадян, та нехтування протипожежними нормами.
Перші дні липня тішать позитивною статистикою — жодного загиблого у пожежах українця!
Разом з тим, зменшилась і кількість загорянь у помешканнях. Але не варто втрачати пильності, адже не обійшлося і без постраждалих. Так, четверо громадян отримали опіки різного ступеню важкості та отруєння чадним газом протягом 1-го та 2-го липня, інформує прес-служба ДСНС України.
Статистика свідчить про те, що найбільш уразливими до вогняної стихії є літні та самотні люди, громадяни, які опинилися у складних життєвих умовах або ж багатодітні сім’ї.
Майже кожній пожежі можна запобігти. Для цього треба неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки, а також обов’язково обговорювати в родині порядок дій у разі виникнення пожежі: спосіб виклику пожежно-рятувальної служби “101”, евакуації дітей, гасіння вогню на початковій стадії, безпечні маршрути виходу з приміщення. Не забувайте розповідати дітям про небезпеку, яку приховує у собі вогонь.
Завжди дбайте про належний протипожежний стан власних помешкань! Зокрема:
- слідкуйте за станом та справністю електромережі;
- у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, обігрівачі, тощо;
- не паліть у ліжку;
- не залишайте малолітніх дітей без нагляду, та не дозволяйте їм бавитися сірниками;
- намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності;
- не спалюйте на території власного домогосподарства сміття та залишки минулорічної рослинності, адже вогонь може перекинутися на ваш дім!
Виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню.