Щонайменше 118 історичних рекордів температур були встановлені цього місяця по всьому світу.
Про це з посиланням на дані американського Національного управління океану та атмосфери повідомляє “Голос Америки”, передає “Українська правда“.
Температура в Японії у понеділок досягла 41 градуса, найвищої позначки в історії.
Рекорди були зафіксовані у штатах США Массачусетс, Мен, Вайомінг, Колорадо, Орегон, Нью-Мексико та Техас.
Так само в Європі зазвичай прохолодні Норвегія, Швеція та Фінляндія відчули температури, яких вони ніколи не знали раніше – вище 32 градусів.
Європа постраждала від найбільш смертоносної лісової пожежі за більш ніж століття, а на заході США одна з 90 великих пожеж спалила десятки будинків і змусила евакуювати щонайменше 37 тисяч людей у Каліфорнії.
Цього тижня зливи викликали повені на сході США.
Це все є частиною літа, але все це погіршується через кліматичні зміни, спричинені людством, стверджують вчені.
“У нас тепер є дуже серйозні докази того, що глобальні зміни клімату збільшили імовірність екстремальних ситуацій, таких як спека та сильний дощ”, – заявив дослідник клімату Стенфордського університету Ноа Диффенбау.
“Ми вважаємо, що глобальні зміни клімату збільшили шанси рекордних температур на більш ніж 80% планети і збільшили шанси рекордних подій, пов’язаних із дощем, приблизно на половині планети”, – додав він.
Зміна клімату робить світ теплішим через накопичення газів від спалювання викопного палива, такого як вугілля та нафта, та інших видів діяльності людей.
Експерти говорять, що повітряний струмінь, який диктує погоду в північній півкулі, поводиться дивно, застрягаючи тижнями в певних місцях, серед яких Європа, Японія та західні США.
Результати дослідження, оприлюднені європейськими вченими в п’ятницю, вказують, що європейська теплова хвиля вдвічі ймовірніше пов’язана з глобальними змінами клімату, які спричинені людством.
Ці висновки ще не підтверджено іншими вченими.