Найбільшу небезпеку для пасажирів становлять автобуси, які переобладнані з вантажних транспортних засобів, та автобуси без ременів безпеки і тахографів.
Про це міністр інфраструктури Володимир Омелян сказав час брифінгу 17 серпня, повідомляє “Укрінформ“.
“Аналіз причин ДТП за участю автобусів показав, що найбільшу небезпеку для життя і здоров’я пасажирів несуть автобуси, переобладнані з вантажних транспортних засобів, та автобуси, які не обладнані ременями безпеки і тахографом”, – сказав він.
Міністр додав, що переважна більшість аварій із важкими наслідками трапляються на 12-16 годині праці водія внаслідок зниження гостроти зору, швидкості реакції тощо.
“Тому Міністерство інфраструктури розробило проект постанови Кабінету міністрів про внесення змін до правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту. Проект сьогодні оприлюднено на офіційному веб-сайті міністерства”, – сказав він.
“Передбачаються такі зміни: з 1 січня 2019 року забороняється використання транспортних засобів для перевезення пасажирів з кількістю місць для сидіння більш ніж 9 з місцем водія включно, які не обладнані тахографами”, – уточнив Омелян.
Винятком із цього правила, за словами Омеляна, будуть транспортні засоби, які використовуються для регулярних перевезень пасажирів на маршрутах, протяжність яких не перевищує 50 км, та з максимально дозволеною швидкістю 40 км/год.
Із січня 2020 року міністерство пропонує заборонити використання автобусів, переобладнаних з вантажних транспортних засобів, для здійснення пасажирських перевезень.
Виняток зроблять для переобладнаних автобусів категорії М2 за конструкцією, передбаченою виключно для перевезення сидячих пасажирів на нерегулярних маршрутах протяжністю до 80 км за наявності сертифіката відповідності колісного транспортного засобу.
Омелян додав, що з 1 січня 2021 року пропонується заборонити використання транспортних засобів для перевезення пасажирів, які не обладнані пасками безпеки, за винятком транспортних засобів, що здійснюють перевезення пасажирів на міських маршрутах.