Маленькі палати, трухлявість, сирість: у Верховині пацієнтів лікують у будівлі 19 століття (ВІДЕО)

Автор: Застава Максим

02 Жов, 2018 18:41

Поділитись публікацією
Маленькі палати, трухлявість, сирість: у Верховині пацієнтів лікують у будівлі 19 століття (ВІДЕО)

У Верховині людям доводиться працювати і лікуватися у будівлі позаминулого століття, яке вже не придатне для користування. Місту і району потрібна нова лікарня, яку будують вже 35 років, а кошториси щоразу дорожчають. 

Читайте також: ОДА пропонує 10 мільйонів на томограф. Депутати медичної комісії – проти

Аби переїхати у нові корпуси потрібно 80 мільйонів гривень, йдеться у сюжеті “Факти ICTV“, передає “Галка“.

Палати маленькі і щоб розмістити всіх пацієнтів ліжка довелося поставити впритул. Один корпус гріють електричними обігрівачами, в іншому – стара котельня. Заощадити енергоресурси неможливо, бо ці, як і решта лікарняних корпусів, роз’єднані.

У цій лікарні хірургічне відділення 100 років тому було рільничою школою.

“Зараз медикам вузькими сходами доводиться транспортувати хворих з приймального відділення до реанімаційного. І відповідно з реанімації чи з хірургічного відділення на додаткові обстеження, УЗД”, – розповідає лікар-анестезіолог Верховинської ЦРЛ Ярослав Яковенчук.

Палата на двох у цій лікарні швидше виняток – в інших по шестеро чи семеро людей. Лікарі латають стіни власними силами, однак рятувати приміщення кожного року стає все важче.

У Верховинської ЦРЛ є необхідне обладнання. Нещодавно тут встановили новий томограф, а пологове відділення рахується одним з найкращих в області.

“Останні три роки – ніяких капітальних видатків на ремонтні роботи з коштів, які передбачені на утримання закладу”, – каже головний лікар Микола Ілюк.

Іншого виходу, як будувати медзаклад – немає, адже район високогірний, транспортування пацієнтів – проблематичне. Довіз до сусідньої районної лікарні ще кілька десятків кілометрів для пацієнтів може бути смертельним.

Попередня вартість будівництва лікарні – 80 мільйонів. Це два річні бюджети Верховинського району.

“Потрібні великі ресурси і район їх немає. Це тільки має бути допомога з державного фонду регіонального розвитку або соціально-економічного розвитку”, – каже голова Верховинської райради Іван Шкіндюк.

Обласна рада на проектно-кошторисну документацію кошти знайшла, а на добудову допомоги проситимуть з державного бюджету.

Детальніше у сюжеті: