Франківські науковці-біохіміки навчили школярів робити різноманітні аналізи (ФОТО)
01 Лис, 2018 07:44
На кафедрі біохімії та біотехнології факультету природничих наук Прикарпатського національного університету днями пройшли заняття в VI Осінній школі юних біохіміків. Її слухачами стали учні 8-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів області та школярі з міста Тернопіль.
Читайте також: Марцінків збільшив виконком до 56 осіб. Це абсолютний рекорд в Україні
Вже традиційно роботу Школи відкрив завідувач кафедри біохімії та біотехнології, професор Володимир Лущак. У своєму вітальному слові він підкреслив актуальність проведення заходу та побажав учасникам краще пізнати світ науки. Своєю чергою присутніх привітав декан факультету природничих наук, доцент Віктор Случик. Він відзначив успішну діяльність Школи юного біохіміка та побажав усім плідної роботи, пише “Галка” з посиланням на офіційний сайт ПНУ.
Цьогорічна Школа проходила під назвою «Дивовижний світ живого: від теорії до експерименту». Її головним завданням було донести до учнів, що сучасна біохімія – це не лише «хімія у пробірці», а й основа сучасної експериментальної біології, здорового харчування, медицини, біотехнології, вирішення проблем забруднення довкілля тощо. Про це більш детальніше, а також здобутки кафедри біохімії та біотехнології у вступній лекції «Біохімія як фундамент сучасної експериментальної біології та лабораторної діагностики» розповів професор Володимир Лущак.
Загалом програма Школи була досить насиченою та складалася з лекційних і лабораторних занять. Зокрема, школярі прослухали цікаві лекції про будову живих організмів на клітинному та макромолекулярному рівні. Про особливості будови бактерій та клітин крові слухачам Школи розповіла кандидат біологічних наук Марія Байляк. Основні типи біомолекул, з яких складається організм людини (білки та вуглеводи) охарактеризував кандидат біологічних наук Віктор Гусак. Лекцію про те, що таке вітаміни і яку роль вони відіграють в людському організмі прочитала кандидат біологічних наук Олександра Абрат.
Найцікавішою для юних біохіміків була практична частина програми. Під час лабораторних занять школярі, під пильним наставництвом викладачів кафедри, вчилися користуватися лабораторним посудом, робити нескладні цитологічні та біохімічні аналізи. Зокрема, учасники Школи навчилися самостійно виготовляти живі та фіксовані мікропрепарати різних мікроорганізмів (дріжджів, водоростей, бактерій розсолу квашеної капусти та настою сіна).
Після завершення занять в школі юного біохіміка кожен із учасників отримав відповідний сертифікат.