На Прикарпатті ввели заборону публічного використання російськомовного культурного продукту

Автор: Зелінська Тетяна

07 Гру, 2018 10:49

Поділитись публікацією
На Прикарпатті ввели заборону публічного використання російськомовного культурного продукту

Як писала “Галка” раніше, прикарпатські депутати наполягають на забороні публічного використання російськомовного культурного продукту.

Читайте також: Ветеран прикарпатського футболу Богдан Попович потребує допомоги

У п’ятницю, 7 грудня, відбулося двадцять шосте засідання обласної ради.

Згідно з проектом мараторій триватиме до повного припинення окупації території України. Його мета – захист українського інформаційного простору від гібридних впливів держави-агресора та подолання наслідків тривалої мовної русифікації, пише “Галка”.

Депутат обласної ради Ігор Дебенко зазначає, що не лише триває війна на Сході України та в Азовському морі, але триває й інформаційна війна. Заборону ввели на пісні, фільми, музику, що виробляється російськими фірмами та продакшенами.

“Але ми розуміємо, що є український культурний продукт, що створюють на російській мові. Тому заборона стосується саме продукту виготовленого в Росії”, – зазначив Дебенко.

Депутат від фракції “Свобода” Василь Попович звернувся до мешканців Прикарпаття та наголосив, що не залежно від рішення на сесії, люди повинні самі робити зауваження, якщо в маршрутці грає російська музика.

“Так, приватно можна слухати, а якщо музика грає в громадських місцях, то нехай роблять зауваження”, – говорить Попович.

Депутат від фракції “Воля” Ольга Галабала запропонувала ввести мараторій на артистів, що створюють загрозу для національної безпеки України. Оскільки, є російськомовні опозиційні артисти, котрі підтримують Україну.

За проект рішення в цілому проголосували 67 прикарпатських обранців.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила проект закону про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство з Росією з 1 квітня 2019 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прикарпатські депутати виступають проти одностатевих шлюбів та ЛГБТ-спільноти