Франківські медики розповіли, як швидко подолати наслідки переїдань
23 Січ, 2019 19:18
Ось і закінчився цикл новорічно-різдвяних свят! На жаль, окрім приємних спогадів у багатьох із нас опісля святкувань залишилися і деякі неприємні наслідки: здуття живота, відрижка, втрата апетиту, порушення стільця. І це не дивно, адже в результаті переїдання система органів травлення отримує надмірну кількість роботи і не зовсім справляється з її виконанням.
Як допомогти організму подолати ці труднощі і відновити роботу органів шлунково-кишкового тракту після святкових застіль?
– Пийте багато води, особливо після зловживання алкоголем, оскільки він зневоднює організм, а разом з тим позбавляє його корисних мікроелементів. Зокрема, втрачаються іони калію, які так необхідні для роботи гладкої мускулатури ШКТ, серцевого м’язу. Радимо надати перевагу лужним водам (“Поляна квасова”, “Лужанська”, “Боржомі”). Нагадуємо, що добова норма вживання рідини 1,5-2 л.
– Не обмежуйте себе різко в їжі – це ще один додатковий стрес для організму.
– Окрім води, добавте в раціон м’ятний (зменшує апетит, заспокоює) та зелений (джерело антиоксидантів) чаї, узвар (природне джерело калію).
– Зробіть акцент на кисломолочні продукти: кефір, йогурт, м’який сир. Вони містять вуглеводи, що легко засвоюються, тваринні жири, білок та корисні бактерії – які допомагають кишечнику перетравлювати їжу, сприяють виведенню токсичних речовин. Йогурти радимо вживати “білі” – без наповнювачів.
– Відмовтеся на деякий час від вживання таких продуктів як свіжий хліб, здобне, листкове тісто, жирні сорти м’яса, грибні страви, мариновані овочі, свіжа цибуля, часник – це дозволить підшлунковій залозі швидше відновити свою повноцінну роботу.
– Не виконуйте відразу тривалих тренувань, важких фізичних навантажень. Надавайте перевагу ходьбі, їзді на велосипеді.
Сподіваємося, що наші поради допоможуть Вам швидко відновити хороше самопочуття! Звертаємо Вашу увагу, що людям, які страждають хронічними захворюваннями органів шлунково-кишкового тракту (гастрит, холецистит, панкреатит, коліт, гепатит тощо) та мають вище перелічені скарги, варто додатково проконсультуватися з лікарем, бо звичайної дієти їм може видатись недостатньо.
Статтю підготувала лікарка-терапевт “Лікувально-діагностичного центру святого Луки” Марія Володимирівна Куців.
Ліцензія АЕ № 459538 від 03.07.2014 р.
Івано-Франківськ, вул. Гарбарська 22.
Інформаційна лінія: (0342) 72-47-31, (098) 417-88-31, (050) 940-07-81, http://medcentr.if.ua.