Біохіміки провели для франківських старшокласників науковий пікнік (ФОТО)
28 Лют, 2019 07:42
Франківські науковці розповіли школярам про свою роботу і здобутки.
25 лютого у лекційній залі Української гімназії № 1 Івано-Франківської міської ради відбулася зустріч «Ази науки — зі шкільної парти» страшокласників з відомими та найрейтинговішими науковцями Прикарпаття – викладачами кафедри біохімії та біотехнології Прикарпатського університету Володимиром Лущаком, Олегом Лущаком та Марією Байляк.
На зустрічі також були присутні проректор з науково-педагогічної роботи університету Сергій Шарин, директор Української гімназії №1 Івано-Франківська Ігор Дейчаківський, викладачі та студенти кафедри біохімії та біотехнології факультету природничих наук, інформує “Галка” з посиланням на офіційний сайт ПНУ.
У ході спілкування науковці університету поділилися секретами успіху, розповіли про свої досягнення та плани на майбутнє.
“Метою проведення заходу є залучення школярів до пізнання азів науки, популяризація серед прикарпатської спільноти досягнень вітчизняних науковців. Ми також хочемо зацікавити нашу юну молодь наукою” , — зазначив професор, завідувач кафедри біохімії та біотехнології Володимир Лущак.
Під час виступу професор розповів про цікаві наукові проекти та дослідження, над якими зараз працює кафедра, презентував досягнення викладачів: “У 2018 році, як один з найбільш цитованих вчених України, був нагороджений премією найавторитетнішої міжнародної бази наукових даних Web of Science “Web of Science Award 2018”, яку в Україні вже вдруге вручали разом з МОН, НАН та МОЗ, міжнародна видавнича компанія “Clarivate Analytics”. Доцент нашої кафедри Марія Байляк стала лауреатом премії “Для жінок у науці” від компанії L’Oréal та ЮНЕСКО, а доцент Олег Лущак відзначений нагородою від організації “U.S. Ukraine Foundation” для молодих лідерів, які розвивають біотехнологію в Україні”, – розповів Володимир Лущак.
На завершення зустрічі викладачі та студенти кафедри біохімії та біотехнології провели для старшокласників науковий пікнік. Вихованці гімназії мали можливість ознайомитися із сучасною наукою. Зокрема, їм продемонстрували, як виглядає ДНК, флуоресцентні миші, класичний об’єкт генетики — плодова мушка дрозофіла та рослини, які розмножують у стерильних умовах мікроклональним способом. Охочі мали нагоду долучитися до проведення експериментів.