Чиновників “Укроборонпрому” затримали за підозрою в розтраті
04 Бер, 2019 18:31
Антикорупційні органи затримали чинного та колишнього директорів держпідприємства “Спецтехноекспорту”, що входить до складу держконцерну “Укроборонпром”.
Про це повідомляє Національне антикорупційне бюро.
“4 березня детективи НАБУ та САП затримали чинного та колишнього директорів ДП ДГЗП “Спецтехноекспорт” за підозрою у розтраті 2,225 млн дол. США. Також затримано ще трьох колишніх посадовців держпідприємства”, – заявило НАБУ.
Керівник Антикорупційної прокуратури Назар Холодницький оголосив підозру екс-директору дочірнього підприємства “Укрспецекспорт”, державного госпрозрахункового зовнішньоторгівельного підприємства “Спецтехноекспорт”, причетному до організації злочинної схеми розтрати коштів, яка завдала державі 55,5 млн грн збитків, пише Українська правда.
Також прокурори САП і детективи НАБУ повідомили про підозру ще чотирьом чинним та колишнім високопосадовцям ДП ДГЗП “Спецтехноекспорт”, інформує САП.
Посадовцям інкримінують службове підроблення та умисну, з використанням службового становища, за попередньою змовою, розтрату майна, чим спричинено тяжкі наслідки інтересам держави, тобто кримінальні правопорушення за ч.ч. 2, 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 191, ч.ч. 2, 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 ККУ.
За даними слідства, колишній директор “Спецтехноекспорту” з залученням двох своїх заступників, директора департаменту та завідувача сектору цього підприємства організував злочинну схему розтрати належних державі в особі держпідприємства “Завод 410 ЦА” коштів та виведення їх за кордон на користь іноземної юридичної особи.
Так, у ході виконання контракту на постачання продукції військового призначення, укладеного “Спецтехноекспортом” (як розпорядником майна “Заводу 410 ЦА”) з Міністерством оборони Індії, вищевказана посадова особа шляхом підписання відповідної угоди залучила до його супроводу компанію-резидента Об’єднаних Арабських Еміратів.
За умовами угоди посередник узяв на себе зобов’язання здійснити від імені, в інтересах, за рахунок та під контролем “Спецтехноекспорту” заходи (надати послуги) з метою укладення (організації укладення) та подальшого виконання зовнішньоекономічного контракту.
За такі послуги, на підставі підписаних підозрюваними актів виконання робіт та платіжних доручень, з рахунку “Заводу 410 ЦА” на рахунок іноземного агента протягом 2015 року перерахували 2,2 млн доларів. Однак посередник обіцяних послуг не надавав.
Внаслідок протиправних дій службових осіб “Спецтехноекспорту” та безпідставного перерахунку агенту коштів за ненадані послуги державі завдано збитки на суму, еквівалентну 55,5 млн гривень, констатує САП.
5 осіб, у тому числі колишній та нинішній директори дочірнього підприємства, – найближчим часом суд попросять обрати їм запобіжні заходи.
Зазначимо, що з 26 грудня 2014 року до 25 червня 2018 року “Спецтехноекспорт” очолював Павло Барбул (спершу як виконувач обов’язків директора, а з 3 лютого 2015 року – як директор). 26 червня 2018 року обов’язки директора “Спецтехноекспорту” доручили Владиславу Бельбасу.