Головний освітянин міста розповів, як у франківських школах впроваджують STEM-освіту
05 Бер, 2019 09:25
Про це йшлося у вівторок, 5 березня, на щотижневій оперативній нараді в міського голови Руслана Марцінківа.
Читайте також: Не встигли поремонтувати тепломережу: учні двох франківських ліцеїв вчитимуться дистанційно
На порядку денному розглянули питання “Про впровадження STEM-освіти у закладах освіти міста”, інформує “Галка”.
Довідково. STEM (S – science, T – technology – Е-engineering – М-mathematics). Акронім STEM вживається для позначення популярного напряму в освіті, що охоплює природничі науки (Science), технології (Technology), технічну творчість (Engineering) та математику (Mathematics). Це напрям в освіті, при якому в навчальних програмах посилюється природничонауковий компонент та інноваційні технології.
Директор департаменту освіти та науки Ігор Максимчук каже, що класична українська школа у Франківську вже гарно поєднується з сучасними технологіями.
“STEM-освіта у місті розвивається добре. У 26-ій школі реалізується проект “Розумники”: класи облаштовані новою технікою, інтерактивними дошками і т.д. Це дозволяє дітям вчитися цікаво і за допомогою інновацій. У школі №3 гарно працює інтерактивна підлога. Ми переконані, що сучасну інноваційну освіту треба впроваджувати з перших класів”, – розповідає Ігор Максимчук.
Максимчук також зазначає, у системі STEM-освіті велике значення займають гуртки програмування на мові Скретч.
“300 учнів молодшого віку пройшли безкоштовні курси програмування на мові Скретч. Також школярі навчаються веб-програмуванню. Найбільш успішний проект у системі смарт-освіти – це проект “Навчимо 1000 дітей Arduino робототехніки в школах”. Школярі самі розробили прилади моніторингу якості повітря, аудіогіди”, – додає Ігор Максимчук.
“Потрібно подумати, як залучати до STEM-освіти і дошкільнят, щоб вони також брали участь у передових освітніх процесах”, – зауважив перший заступник міського голови Микола Вітенко.