Юний прикарпатець розповів про перемогу на чемпіонаті світу зі сноубордингу (ФОТО)
12 Кві, 2019 10:43
12 квітня в Івано-Франківській ОДА відбулась прес-конференція з чемпіоном світу серед юніорів з сноубордингу Михайлом Харуком.
Читайте також: Дві нагороди привезли прикарпатські сноубордисти з міжнародних змагань (ФОТО)
Хлопець з Верховинщини – перший чемпіон світу серед юніорів зі сноубордингу в історії незалежної України, інформує “Галка”. Змагання нещодавно завершилися у словенській Роглі.
“Тренувальний процес почався ще з серпня місяця, ми проходили підготовку у Швейцарії, наступним центром була Австрія. Було багато невдач, але зібравшись з силами ми почали підготовку до чемпіонату України, який я успішно прийшов (став абсолютним чемпіоном України). Згодом почав готуватись до чемпіонату світу, мені потрібно було вставати о 5 ранку, аби встигати на тренування. Коли ми їхали на чемпіонат – було хороше передчуття, що будуть медалі, самі змагання проходили на позитиві. Найважчим на змаганням було впоратись з емоціями, не піддаватись тиску та рухатись далі”,- розповідає Михайло Харук.
Найсильнішим суперником Михайло вважає росіянина Дмитра Логінова, який в підсумку став абсолютним чемпіоном світу.
“Це дуже великий симбіоз тренера і спортсмена, нам потрібно було 8 років великої командної роботи для цього результату. Плани на майбутнє у нас – не зупинятись і рухатись тільки вперед. Наступного року будемо пробувати вигравати загальні кубки Європи, тепер Михайло змагатиметься з дорослими, будемо набиратись досвіду, та завойовувати ліцензію на Олімпіаду. В нас шикарні умови для тренування на Буковелі, там є схил, який ми перекриваємо, щоправда потрібно займатись й влітку та осінній час, тому треба виїжджати у Європу на тренування. У нас висота невелика, сніг стоїть 5 місяців. Але зараз ми вийшли на той етап – коли в зимовий період дуже багато виїздів на змагання, тому найкращі тренування – змагання. Розвиток сноубордингу в Україні – нормальний, українці можуть багато чого і потенціал явно є”,- розповідає тренер Семен Скубенич.
“Дуже приємно, що є прорив у зимових видах спорту. Михайло прийшов до нас з гірського села Ільці, займався спершу на ДЮСШ “Буковель”, а тепер, коли відкрилась державна установа, це дало великий поштовх для розвитку зимових видів спорту і сноубордингу в нашій області. Ми розвиваємо 6 видів спорту: стрибки, гірські лижі, фрістайл, сноубординг…Михайло дуже здібний, скромний, відмінник у коледжі фізичного виховання, його підтримують всі, ця дитина справді заслуговує тих нагород”,- розповідає директорка ДЮСШ ЦОК Риптик Любов.