Студенти-фізкультурники дізналися, як не потрапити в рабство
04 Гру, 2014 21:16
У рамках відзначення міжнародного Дня боротьби із рабством 2 грудня у коледжі фізичного виховання Карітас провів освітню акцію, під час якої студенти-другокурсники дізналися, як не стати жертвами торгівлі людьми.
Акція відбулася у два етапи. Спершу актори форум-театру показали студентам імпровізовані сценки, у яких розповіли про типові ситуації вербування жертв торгівлі людьми. Сценки були інтерактивними: до гри запрошували студентів із залу, тож вони могли самостійно поміркувати, як поводитися в різних ситуаціях, коли у них виникла підозра, що цей випадок може закінчитися трагічно і людина може перетворитися на жертву работоргівлі.
В другій частині заходу організатори розповіли про те, як легально можна виїхати на роботу чи навчання закордон. Як перевірити фірму-роботодавця, які документи необхідно підготувати і як поводитись, щоб не дати себе обдурити шахраям. “Ніколи не віддавайте нікому свій паспорт і не погоджуйтесь, щоб потенційні роботодавці виробили вам візу за свій кошт, мовляв, ви зможете віддати їм гроші потім. Саме так і починається боргова кабала/ Також уважно читайте трудовий договір, який має бути складений в двох примірниках і зрозумілою вам мовою”, — наголосила Оксана Куімова, працівник Івано-Франківського Карітасу.
Наприкінці акції студентам роздали буклети з детальною інформацією про легальний виїзд закордон та подарували чохли для мобільних телефонів з номером Національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів. Нагадаємо: 527 з мобільного безкоштовно та 080505501. За цими номерами можна перевірити, чи має фірма-роботодавець дозвіл на працевлаштування працівників з-закодону, з’ясувати, які документи потрібно підгтоувати на працевлаштування чи навчання та отримати інші важливі поради.
Акцію “За вільний світ без рабства” Карітас провів за фінансування Міжнародної організації з міграції та в рамках коаліції громадських організацій щодо протидії торгівлі людьми.