Івано-Франківськ отримав Музей міста (ФОТО)

Автор: Турій Роман

03 Тра, 2019 11:45

Поділитись публікацією
Івано-Франківськ отримав Музей міста (ФОТО)

В Івано-Франкіську відкрили незвичний Музей міста, в якому діти можуть погратись, а дорослі дізнатись більше про історію міста.

Читайте також: У кожній справі потрібно вкладати душу, - Марічка Козакевич, авторка ініціативи "Франківськ, який треба берегти"

Сьогодні, 3 травня в рамках фестивалю “Карпатський простір” у палаці Потоцьких відкрили Музей міста.

У приміщенні на території палацу, яке підписано “Міф”, у коридорі їх зустрічає величезний стенд з цитатами письменників та поетів – вони зізнаються Івано-Франківську у коханні. Поблизу стенду є маркери – кожен може теж написати, за що любить Івано-Франківськ, інформує “Галка”.

Загалом під музей відвели 9 кімнат, їх наповнювали самі мешканці міста.

“Хочеться аби в людей відродилося почуття гідності до себе, адже якщо не поважаєш місце, де живеш – не поважаєш себе. Є кімната археології, інтерактив з дверима, багато цікавих атракцій для дітей, ми тут знайшли та відновили старі кахлі, двері, багато цікавих деталей. Хочемо аби цей простір був не лише цікавим для дітей, але й порушуємо серйозні проблеми, зокрема відновлення історичної спадщини”,- каже Марія Козакевич, засновниця ініціативи відновлення історичної спадщини міста.

На підлозі у коридорі розстелені фото метласької плитки з пам’ятки архітектури 1900 року. У наступній кімнаті на стіні є кросворд «Від Станіславова до Івано-Франкіська», аби кожен з відвідувачів міг перевірити свої знання з історії міста. У кімнаті також є великий мішок з підписом “Історія важить багато”, а на підлозі розстелена старовинна мапа Станіславова.
Також є кінозал, стилізований під під’їзд, у ньому можна посидіти на імпровізованих “сходах” і подивитись фільм з відгуками й розповідями відомих франківців про наше місто.
Далі є галерея міста – це стенд, на якому пейзажі нашого міста, проте є й незаповнені рамки – там можна намалювати власний двір, будинок чи улюблене місце в Івано-Франкіську. На стіні висить грайливий Франко та інтерактивний Потоцький – вони урочисто махають рукою, та підморгують вусом.
Наступна кімната – “Археологія”, вона повністю заповнена піском, у ній діти можуть відчути себе справжніми археологами та озброївшись лопатками, щітками і рукавицями – досліджувати історію нашого міста.

Наступна кімната заповнена скульптурами, ліпнинами, також у ній фото є «Атлант та Каріатида» з пам’ятки архітектури 1914 року на куті вулиці Франка.

У коридорі є приклади підлог з станіславовських кам’яниць австрійської доби. Далі є кімната зі старими дверима, порцеляновими виробами, будівельними матеріалами.

У наступній кімнаті безліч цікавого старовинного одягу, посередині стоїть стіл, на ньому в центрі – Ратуша нашого міста.

“Ми хотіли зібрати у цій кімнаті всіх архітекторів, які будували наше місто та подякувати їм. Ми всі в цьому місті маємо наче сісти за цей стіл, вечеряти, обідати, говорити одне з одним. Ми всі маємо знаходити компроміси, доходити згоди, й ті хто були – до нас – ті хто були після нас мають жити у мирі та взаєморозумінні”, – каже Марія Козакевич, засновниця ініціативи відновлення історичної спадщини міста.

“Я вражена, сьогодні я вперше всередині – але це дивує, що така чудова будівля в такому ганебному стані. Думаю, на даний момент є дуже багато роботи, я хочу аби музей існував і надалі, бо він необхіден місту”, – розповідає відвідувачка музею Наталя Шкромида.

Одним з перших гостей музею став міський голова Руслан Марцінків.

У найближчі три дні відбуватимуться екскурсії музеєм – о 12:00, 15:00 і 18:00. Як він працюватиме після Дня міста – поки що невідомо.

Теги: