
Психологічний роман “Травам не можна помирати” сучасного українського письменника з Івано-Франківська Степана Процюка хочуть екранізувати.
Читайте також:
- “Не дуже раді”, – Марцінків про чиновників, які лататимуть ями у Франківську (ВІДЕО)
- Приватні перевізники власним коштом встановлять валідатори, — Марцінків про проїзд для пільговиків з картою “Галка”
- “Я не побачив у ньому повної заборони”, — Марцінків про “антиабортне” звернення мерії
Кіносценарій, написаний письменником Дмитром Білим, за мотивами книги презентували 14 травня на території комплексу колишнього палацу Потоцьких у Франківську, в рамках фестивалю історичної прози “Софія”, інформує “Галка”.
Степан Процюк розповідає, роман вийшов у 2017 році у київському видавництві “Легенда”. У книзі висвітлюються певні зрізи українського життя в УРСР у 1970-их роках. Зокрема письменницький дисидентський рух та співпрацю письменників з радянською владою, а також протистояння нечисленних інакодумців із радянським режимом. Писалася книга три роки. Загалом кіносценарієм Процюк задоволений.
“Ми радилися з Дмитром і кіносценарій вийшов хороший і жвавий”, – каже Процюк.
Автор сценарію Дмитро Білий вважає, що цей роман – найкращий за останні чверть століття.
“Для мене велика честь співпрацювати з цим письменником. Створювати сценарій було приємно і хвилююче водночас. Тут багато сюжетних ліній, постатей, подій”, – ділиться Білий.
Щоправда, поки невідомо, коли розпочнуться зйомки фільму. Водночас Дмитро Білий розповів, якою бачить екранізацію.
“Сучасний український кінематограф якісний, але у нас звикли багато уваги приділяти стражданням, емоціям на обличчях, а от з діалогами – проблема. У “Травам не можна помирати” акцент буде саме на комунікації між персонажами. І незважаючи на досить важкий сюжет, хочемо зробити картину оптимістичною”, – зазначив Білий.
Він додав, що в ідеалі це мав би бути телевізійний серіал.
“Але якщо вийде фільм – буде теж добре”, – підкреслив автор сценарію.