Як уберегтися від радіації. Поради прикарпатських фахівців

Автор: Костинюк Олександр

22 Тра, 2019 09:00

Поділитись публікацією
Як уберегтися від радіації. Поради прикарпатських фахівців

Прикарпатцям нагадали правила поведінки при радіаційній небезпеці.

Фахівці нагадують мешканцям Франківщини, як слід діяти при оголошенні радіаційної небезпеки. Про це йдеться на сайті Рожнятівської РДА.

З одержанням повідомлення про радіаційну небезпеку негайно сховайтеся в будинку. Стіни дерев’яного будинку послаблюють іонізуюче випромінювання в 2 рази, цегляного – у 10 разів; заглиблені укриття (підвали): з покриттям із дерева у 7 разів, з покриттям із цегли або бетону у 40-100 разів.

Уникайте паніки. Слухайте повідомлення органів влади з питань цивільного захисту. Зменшіть можливість проникнення радіаційних речовин в приміщення та проведіть йодну профілактику.

Уточніть місце початку евакуації. Попередьте сусідів, допоможіть дітям, інвалідам та людям похилого віку. Вони підлягають евакуації в першу чергу.

Швидко зберіть необхідні документи, цінності, ліки, продукти, запас питної води, найпростіші засоби санітарної обробки та інші необхідні вам речі у герметичну валізу. По можливості негайно залишіть зону радіоактивного забруднення.

Перед виходом з будинку вимкніть джерела електро-, водо- і газопостачання, візьміть підготовлені речі, одягніть протигаз (респіратор, ватно-марлеву пов’язку), верхній одяг (плащ, пальто, накидка), гумові чоботи.

З прибуттям на нове місця перебування, проведіть дезактивацію засобів захисту, одягу, взуття та санітарну обробку шкіри на спеціально обладнаному пункті або ж самостійно (зняти верхній одяг, ставши спиною проти вітру, витрясти його; повісити одяг на перекладину, віником або щіткою змести з нього радіоактивний пил та вимити водою; обробити відкриті ділянки шкіри водою або розчином (типу ІПП-8), який буде виданий кожному. Для обробки шкіри можна використовувати марлю чи просто рушники.

Не слід знаходитися під дощем чи снігом без парасольки, ховатися від дощу під деревами, лежати або сидіти на траві.

Уникайте пилу, що підіймається автомобілями та вітром. Не збирайте гриби, ягоди, квіти. Купатися у відкритих водоймах та перебувати на пляжах забороняється!

Перед вживанням їжі та питтям необхідно прополоскати рота чистою водою та виплюнути, відсякнути носа, ретельно вимити руки.

Дізнайтеся у місцевих органів державної влади адреси організацій, що відповідають за надання допомоги потерпілому населенню.