Днями кафедра медицини катастроф та військової медицини організувала вже традиційні заняття з вивчення курсу первинної військово-професійної підготовки для студентів Івано-Франківського національного медичного університету.
Зі студентами ІФНМУ, які вивчають військову підготовку за програмою підготовки офіцерів запасу медичної служби провели одноденний польовий вихід на навчальному центрі “Лисець” Національної гвардії України. На тактичному полі навчального центру було організовано декілька навчальних місць.
Старший викладач кафедри медицини катастроф та військової медицини Микола Нерода розповідає, студенти мали змогу ознайомитися з різними видами стрілецької зброї.
“Офіцери Національної Гвардії України показували та розказували їм про автомати, кулемети та пістолет, які стоять на їхньому озброєнні. Продемонстрували також і ручні гранатомети, гранати, а також протипіхотні та протитанкові міни. Загалом студенти ознайомилися з озброєнням сучасного українського бійця”, – каже Микола Нерода.
Також підрозділи управління ДСНС в області організували два навчальні місця. На одному, офіцери групи РХБЗ продемонстрували студентам сучасні засоби захисту органів дихання та шкіри, а також вивчили як ним потрібно правильно користуватись. На іншому, офіцери піротехнічного відділення розповіли молоді про сучасні типи протипіхотних мін, різноманітних вибухових пристроїв, які активно застосовуються підрозділами так званих ДНР та ЛНР в зоні ООС.
Головне, на чому наголошують вибухотехніки, в зоні бойових дій ніколи не варто чіпати те, що лежить на видноті: дверцята шафок, шухляди та, навіть, загиблих товаришів. Все це може бути заміновано.
“Якщо ви і знайшли міну чи розтяжку, не варто старатись знешкоджувати її самотужки. Потрібно відмітити це місце та повідомити про нього своїх товаришів і саперів”, – вчили студентів надзвичайники.
Звісно, не оминули увагою й таку важливу частину будь-якої військової підготовки, а саме тактичну медицину. Що входить до базової особистої аптечки бійця ЗСУ, як проводити огляд пораненого товариша чи себе, як локалізовувати рани та припиняти кровотечу, правильно накладати турнікети (джгути) – все це є не менш важливим, ніж знання конструкції автомату та правил його експлуатації. Адже знати і вміти надавати першу допомогу в разі поранення збільшує шанси на виживання до 80%.
Відпрацьовували також практичні навички з надання домедичної допомоги пораненим на полі бою та в секторі укриття. Навчали і як правильно евакуйовувати та транспортувати поранених з поля бою у безпечне місце.