У пологовому будинку відбулася конференція для медичних сестер міста на тему «Геморагічна лихоманка Ебола». Їм показали, як правильно одягати захисний костюм.
Медсестрам розповіли про історію, основні симптоми та шляхи протистояння епідемії. За даними на 8 грудня, у світі зафіксовано 17 551 особа, хвора на Еболу. З них 662 – це лікарі.
Серед медиків, які заразилися лихоманкою, – більше 50% смертельних випадків. Водночас серед решти хворих летальних випадків – третина. Як зазначила асистент кафедри пропедевтики Наталія Костишин, така статистика – через недбалість лікарів.
“Україна, здавалося б, далеко від зон поширення епідемії. Але є міжнародні зв’язки, літаки, міграція населення. Тому завтра ви на своїх робочих місцях можете зустрітися з випадком захворювання”, – сказала вона.
Медсестрам показали, як одягати спеціальний захисний костюм – протичумний комплект № 1. Він включає: комбінезон, гумові чоботи або калоші поверх взуття, медичний халат, гумовий фартух, медичну маску, захисні окуляри, капюшон і гумові рукавички.
Ці елементи захисту вдягаються поетапно під наглядом іншого медичного працівника. Знімати треба у зворотньому порядку і після кожного етапу роздягання – дезінфікувати руки. Забруднений одяг викидають у спеціальний пакет.
Фото – Юрій Гриньків/GALKA.IF.UA