Від початку року 90 прикарпатців звернулися до Уповноваженого Верховної Ради щодо порушення їхніх прав (ФОТО)
01 Лип, 2019 11:56
Представники Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини під час пресконференції розповіли, з якими питаннями найчастіше звертаються до них прикарпатці.
У першому півріччі 2019 року на розгляд у регіональному представництві перебувало 90 звернень (скарг) прикарпатців до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо порушення їхніх прав. Крім того в регіональній громадській приймальні Уповноваженого на прийом приходили 128 осіб.
Найчастіше люди скаржаться щодо порушення їх прав на належний і своєчасний розгляд клопотань. При розгляді звернень проведено 14 виїзних перевірок, відкрито 11 проваджень у справах про порушення прав і свобод людини і громадянина та складено три протоколи про адміністративне правопорушення, передбачене частиною другою статті 212-3 КУпАП (ненадання публічної інформації).
Прикарпатці найчастіше звертаються з питань порушення земельних питань, доступ до публічної інформації та розгляд справ у судах.
«Під час судових справ люди найчастіше незадоволені роботою слідчих, чи коли справа затягується. Тоді ми даємо рекомендацію, куди потрібно звернутися», – говорить регіональна представниця Уповноваженого ВРУ з прав людини в Івано-Франківській області Людмила Непийвода.
Регіональна координаторка взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини в Івано-Франківської області Світлана Дем‘янчук повідомила про 24 моніторингові візити щодо дотримування прав людини і громадянина, з яких 15 – «в місцях несвободи» разом з представниками громадськості, які пройшли спеціальне навчання. Порушення були виявлені у всіх закладах.
«Якщо є якесь незначне порушення, то надсилаємо звернення до Івано-Франківської державної адміністрації та обласну раду, але буває, що проблемне питання вирішується ще до надходження звернення», – говорить Дем‘янчук.
Уповноважена нагадала, що всі люди мають відстоювати свої права, навіть якщо людина перебуває у місцях позбавлення волі.
Представники Уповноваженого також під час виборів співпрацюють з громадськими спостерігачами. Зокрема зафіксували порушення прав маломобільних людей, коли на спеціальних дільницях надається приоритет для зручності роботи виборчої комісії, а не людей, котрі мають проголосувати.