Хто такий Денис Шмигаль, якого призначать головою Івано-Франківської ОДА
06 Лип, 2019 12:49
Як писала “Галка” раніше, Зеленський назвав ім’я нового голови Івано-Франківської ОДА.
Читайте також: Замість бруківки - дрони: Шмигаль анонсував перерозподіл військового ПДФО
Денис Шмигаль, який обійматиме дану посаду, був одним з трьох кандидатів на пост голови Львівської ОДА.
Майбутній голова Івано-Франківської ОДА народився 15 жовтня 1975 року у Львові. З відзнакою закінчив Львівську політехніку у 1997 році, а через 5 років вже став кандидатом економічних наук, захистивши дисертацію з регіональної економіки та розміщення продуктивних сил. Все життя працював на виробничих підприємствах Львівщини, очолював інвестиційні компанії, обіймав керівні посади.
З 2009 до 2011 року був начальником головного управління економіки та інвестицій Львівської ОДА. З 2012 року працював на посаді начальника головного управління економіки та промислової політики Львівської ОДА. Згодом очолив департамент економічного розвитку, торгівлі та промисловості ОДА. З цієї посади його було звільнено 30 грудня 2013 року. Після Майдану став заступником Державної фіскальної служби у Львівській області. На посаду прийшов через відкритий конкурс. Тоді людям запам’ятався тим, що почав активно викорінювати хабарництво, оголосивши акцію «Хабарників до в’язниці». З приходом на посаду пана Насірова звільнився.
25 січня 2018 року Денис Шмигаль став керівником Бурштинською ТЕС, яка належить компанії ДТЕК Ріната Ахметова. У червні 2019 року Шмигаль став одним з трьох кандидатів на посаду Львівської ОДА.
У мережі є вислови Шмигаля, які він висловлював про стан економіки і бізнесу у нинішній Україні.
«Років 15 тому Україна в рейтингу світового банку Doing Business була на 183 місці зі 190 країн. На 190 була Сомалі. Згодом ми почали рух в цьому рейтингу і зробили прорив на 151 сходинку. За останні 5 років ми піднялися на 71 місце. Україна невпинно додає в легкості ведення бізнесу і бізнес це відчуває. Я, як представник великого бізнесу, підтверджую таку тенденцію. Втім, є два критерії в цьому рейтингу, за яким Україна не просувається, а навпаки йде в зворотньому порядку.
Ми знизились до 130 місця за підключенням до електромереж. Проблема підключення це сьогодні для бізнесу ТОП проблема, яка стримує насправді і інвесторів, і малий, і великий бізнес. Всім нам, від фізичних осіб-підприємців і до Бурштинської ТЕС, важко підключитися до електромережі. В середньому ця процедура займає більше 280 днів. Треба зробити 5 офіційних процедур. Тут допомога влади на центральному рівні просто необхідна. Це, по-перше Україну просуне в рейтингу, по-друге, бізнесу буде реально легше.
Друге – це міжнародна торгівля. Ми тут теж погіршили свої позиції – у рейтингу далеко в другій сотні. Тут питання до розвитку нашої інфраструктури. Крім того, що йдуть євроінтеграційні процеси і ми покращуємо самі процедури, і маємо можливість нарощувати наш товарообіг зростає, але залишаються пункти пропуску. Їх всього шість. Думаю, що при такій довжині кордону як на Львівщині та прикордонних областях з ЄС, пункті пропуску має бути в рази більше. Влада має сприяти тому, вони під спільними контролем розбудовували для мінімізації контрабанди», – говорить Денис Шмигаль.