“Нас часто називають сектантами”, – у виконавчій службі розповіли, як у прикарпатців “вибивають” борги за аліменти

Автор: Турій Роман

10 Лип, 2019 11:49

Поділитись публікацією
“Нас часто називають сектантами”, – у виконавчій службі розповіли, як у прикарпатців “вибивають” борги за аліменти

На Прикарпатті 130 боржників аліментів перебувають у розшуку. 

Про це повідомили в Головному територіальному управлінні юстиції в Івано-Франківській області під час прес-конференції про результати роботи органів державної виконавчої служби Івано-Франківської області за І півріччя 2019 року, інформує Галка.

За 6 місяців тут виконали 15 386 проваджень на суму майже 83 мільйона гривень. З них до державного бюджету України надійшло 24,2 мільйона гривень.

На виконанні наразі перебуває 10 325 виконавчих документів про стягнення аліментів, з них заборгованість, що перевищує платежі за 3 місяці – 1008 (9,8%), понад 4 місяці – (7%), понад 6 місяців -(5%), понад 2 роки – 2,6%, понад 3 роки (2,2%). За 6 місяців з мешканців Прикарпаття стягнули 38, 7 мільонів гривень аліментів на користь 12 191 дитини.

«Державними виконавцями винесено 737 постанов про встановлення тимчасового обмеження боржників у праві виїзду за межі України, керування автомобілем, полюванні, користуванні зброєю. 130 боржників перебувають у розшуку», – каже заступник начальник управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області Іван Француз.

Спеціально створені об’єднані мобільні групи провели 48 рейдів (в тому числі нічних) по злісних неплатниках аліментів. 81 боржника направили на суспільно-корисні роботи до органів місцевого самоврядування. Француз також додав, що з 1 липня у країні збільшили прожитковий мінімум, відповідно збільшились й суми аліментів.

Також Француз зазначив, що у всіх відділах ДВС міста встановили банківські термінали, аби легше оплачувати всі наявні борги.

«Нас часто називають сектантами: за те, що ходимо і інформуємо людей про нові проекти. Зокрема в рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО» є новий проект «Чесна платіжка». Люди можуть перевірити, чи не обдурюють їх компанії до прикладу, які постачають тепло чи воду. Це дуже корисно»,- каже начальник Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області Антон Кустик.