Супрун розповіла, як правильно боротися зі стресом на роботі

Автор: Єва Жасминова

31 Лип, 2019 20:08

Поділитись публікацією
Супрун розповіла, як правильно боротися зі стресом на роботі

Вона розповіла про ризики для здоров’я і як їх зменшити, щоб справлятися з будь-якими випробуваннями.

В. о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун дала депутатам 9-го скликання Верховної Ради України поради, як уникнути стресу на роботі.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Facebook Супрун.

Вона розповіла про ризики для здоров’я і як їх зменшити, щоб справлятися з будь-якими випробуваннями (процес голосування бюджету або спілкування з детективами НАБУ).

Перша порція порад стосується власного здоров’я, адже це, за її словами, — насамперед особиста відповідальність.

  • Харчуйтеся збалансовано. Раціон має бути побудований на мінімально обробленій рослинній їжі, крупах, хлібі з висівками, маслах і різних джерелах білка. Водночас щоденне вживання червоного м’яса збільшує ризик раку.
  • Якщо ви захочете оголосити протестне голодування, не тримайте його довше, ніж дві доби. В межах цього періоду голодувати корисно.
  • Мийте руки. Вітатися за руку потрібно, враховуючи етикет. Але пам’ятайте, що через брудні руки передаються гепатит А, вірус грипу та інші віруси простудних захворювань, Salmonella і кишкова паличка. Мити руки потрібно щоразу після туалету, після приходу на роботу, перед їжею.
  • Відвідуйте сімейного лікаря. Сімейний лікар допоможе стежити за тиском, розпізнає переддіабетичний стан, направить на щеплення, дасть електронний рецепт для безкоштовного отримання препаратів за програмою “Доступні ліки”.
  • Вакцинуйтеся. З початком сесії слід пройти щеплення від грипу, адже велике скупчення людей — це найкраща ситуація для поширення вірусу. Ви можете зробити також щеплення від гемофільної інфекції типу В.
  • Люди, які займаються контактними видами спорту, і медичні працівники повинні робити щеплення від гепатиту В. Бійки біля трибуни підпадають під категорію “контактні види спорту”.
  • Гуляйте, але не прогулюйте засідання. Тривале сидіння шкодить здоров’ю: воно погіршує кровообіг у малому тазу і ногах, зводить нанівець енерговитрати і призводить до набору ваги. Тому в кулуарах і комітетах робіть присідання, віджимання, планки, виходьте на пробіжку в Маріїнський парк.
  • Відмовтеся від куріння. Це залежність від речовини, без якої мозок перебуває в стані занепаду, неуважності й тривожності. Саме куріння є причиною того, що без сигарети погано. Крім цього, куріння підвищує загальну передчасну смертність, смертність від 17 видів раку, сприяє розвитку атеросклерозу, целюліту, старінню шкіри.
  • Зведіть споживання алкоголю до мінімуму, а краще відмовтеся взагалі. Безпечної дози алкоголю не існує. Хвороби, пов’язані з алкоголем, є однією з провідних причин смертності в Україні.
  • Алкоголь не покращує травлення, зате збільшує ймовірність раку, деменції, захворювань печінки, викликає тривожність, порушення сну і зневоднення. Через алкоголь ростуть агресія і шанс потрапити в аварію. Ніколи не сідайте за кермо, якщо випили.
  • Дотримуйтесь правил дорожнього руху. З готелю “Київ” можна безпечно і швидко дістатися до робочого місця. В інших випадках доведеться користуватися громадським транспортом або автомобілем. В авто слід бути пристебнутим навіть на задньому сидінні, не відволікатися через телефон і дотримуватися правил дорожнього руху.
  • “Ні” каблукам. Високі підбори збільшують ризик травми ніг, ослабленню сухожиль, деформують стопу, а тісне незручне взуття шкодить кровообігу і працездатності.
  • Бережіть горло. Говорити з трибуни важко, особливо якщо доводиться кричати. Уберегти голосові зв’язки від болю допоможуть регулярні вокальні вправи, розігрів, заняття спортом і тренування дихання.
  • Покращуйте пам’ять без ноотропів. Вивчити безліч законів і рішень суду, які скасовують — велике завдання, особливо для нових облич у політиці. Краще пам’ять стимулюють такі речі: робити щось одне, а не перемикатися на багато завдань, будувати асоціації, робити записи від руки, малювати моделі (а не вигадувати схеми), достатньо спати і повноцінно харчуватися. Брак вітаміну В1, наприклад, заважатиме розвитку нейронних мереж. Важливо також регулярно тренуватися і голодувати, адже це стимулює утворення нейротрофіну BDNF.
  • Не відкладайте справи на потім. Не тільки тому, що робота скликання може бути достроково припинена, а тому, що прокрастинація є одним зі шляхів розвитку серцево-судинних і ментальних хвороб.
  • Не робіть кілька справ одночасно. Наприклад, ведення бізнесу, розвиток сторінки в Instagram, і робота над законопроектами одночасно підірвуть ваше здоров’я, і завадять здоровому сну. Мозок краще робить щось одне в певний проміжок часу.
  • Не згоріть на роботі. Вигорання — це стан хронічного стресу і розчарування, коли багато роботи не призводить до належних результатів, винагороди, визнання або змін. Воно проявляється психічно і фізично, збільшує ризик хронічних хвороб і депресії, а також цинічного ставлення до роботи.