Студентам на замітку: як винайняти житло та не потрапити на гачок аферистів
30 Сер, 2019 11:02
З настанням осені в Україні традиційно розпочинається навчальний рік. Школярі та студенти повертаються до своїх навчальних закладів і продовжують “гризти граніт науки”. Часто жителі районів обирають університети в обласному центрі, а тому змушені переїжджати до Івано-Франківська та шукати собі житло.
Оскільки мало хто зі студентів має можливість одразу купити квартиру, то хорошим варіантом стане оренда. Багато хто заселяться в гуртожитках від своїх ВУЗів, проте багато буде і тих, хто захоче винайняти квартиру або окрему кімнату та жити зі значно більшим комфортом. Основне пам’ятати, що основними критеріями при виборі житлового району мають бути безпека та непогана транспортна розв’язка.
Оренда житла в Івано-Франківську – явище не нове. За статистикою, близько 20% мешканців міст винаймають квартири. При виборі житла студенти, зазвичай, орієнтуються на вартість проживання за місяць, його віддаленість від вибраного ЗВО та інших установ, типу архівів і бібліотек, які б допомогли під час навчання. Приємним бонусом, звичайно, буде наближеність квартири до парків, озер і торгово-розважальних закладів.
Як і в будь-якому іншому місті вартість оренди залежатиме від вибраного району, кількості кімнат, меблів та інших благ цивілізації. Найдоступніший варіант – винайняти кімнату. Якщо ви плануєте проживати в місті лише в навчальні дні, а на вікенд – повертатися в рідні селища, якщо вам не потрібно багато простору, то навіщо переплачувати за цілу квартиру? Цей варіант чудово підійде тим, чия пріоритетна і головна мета переїзду в місто – здобуття освіти. Окремої кімнати завжди вистачить, щоб абстрагуватися від зайвої метушні та спокійно навчатися.
Також можна винайняти звичайну однокімнатну квартиру. Це – комфортніший, але, очевидно, й дорожчий варіант. Такий тип житла ідеально підходить для проживання одного дорослого. Інколи, якщо винаймають однокімнатну квартиру в центральній частині міста і хочуть зекономити, то орендують її на двох.
Дво- або трикімнатні квартири – це найбільш поширений варіант серед студентів, які хочуть проживати разом. Такий тип житла виходить не набагато дорожчим від однокімнатної квартири, але дозволяє досить комфортно співіснувати трьом чи навіть чотирьом особам.
Чимало людей чули історії про жертв квартирних шахраїв: комусь в останній момент з незрозумілих причин відмовляли в оренді житла, когось “кидали” на гроші, чиясь квартира стала типовим втіленням фрази “очікування/реальність”, а хтось натрапив на аферистів чи недобросовісних рієлторів. То що ж потрібно знати, аби уникнути непорозумінь та не стати жертвою махінацій?
Щоб винайняти квартиру та “не опинитися на вулиці”, треба дотримуватися певних правил. Насамперед, читайте уважно, що пише в оголошеннях. Інколи там можуть бути вказані особливі вимоги до орендаторів: дозволи чи, навпаки, якісь заборони.
Наступне правило – ніколи не платіть наперед: передплата за нібито «бронювання» квартири є одним з найпоширеніших видів шахрайства. Якщо ж ви плануєте користуватися послугами рієлтора, то укладайте договір. Він буде зобов’язаний забезпечити прозорість і безпеку угоди, перевірити всі документи власника житла. Крім того можна передбачити умову, що рієлтор безкоштовно знайде вам інший варіант, якби з цим ближчим часом щось сталося.
Перед оглядом квартири зверніть увагу на район, в якому він розташований. Чимало студентів орієнтуються на доступність громадського транспорту та наявність продуктових магазинів у ньому. Уважно перевіряйте стан житла: слід пересвідчитися, чи працюють розетки, чи немає проблем із сантехнікою. Зауважте, чи справні побутові прилади, адже недобросовісний власник потім може зробити вас винним у поломаній техніці.
Впевніться в тому, що маєте справу з власником, ознайомтеся з відповідними документами. Якщо ж квартира має кілька власників, то від кожного з них потрібен письмовий дозвіл на здачу житла. Завжди настоюйте на укладенні договору, навіть якщо збираєтеся орендувати квартиру в знайомих. Договір – це ваші гарантія та захист на випадок появи якихось неочікуваних родичів або власників, які також хочуть там жити.
І останнє – заздалегідь обговоріть порядок виселення з квартири. Пропишіть у договорі, яким способом і за скільки часу ви маєте попередити орендодавця про виїзд. Також у документі варто вказати розмір завдатку та порядок його повернення.
Отже, свій власний простір для студентів – це зручно і навіть необхідно, бо можна:
- облаштувати квартиру на свій смак;
- абстрагуватися від шуму та спокійно навчатися;
- після важкого дня та біганини поставити життя “на паузу” й посидіти в тиші;
- запросити друзів у гості та разом готуватися до пар чи проводити дозвілля.
Винайняти квартиру в наш час насправді дуже легко. Варто лише пам’ятати кілька простих правил, які убезпечать вас від неприємностей. Хай щастить!