Прикарпатські атовці занепокоєні ймовірним відведенням українських військ на Донбасі (ФОТО)

Автор: Зелінська Тетяна

07 Жов, 2019 15:30

Поділитись публікацією
Прикарпатські атовці занепокоєні ймовірним відведенням українських військ на Донбасі (ФОТО)

Сьомого жовтня в рамках програми “Діалоги про Україну” у Франківську пройшла зустріч прикарпатців та місцевої влади із представниками уряду.

Читайте також: Франківців, які засиділися на карантині, кличуть на щотижневі руханки в центрі (ФОТО)

Урядовці розповіли, чому Україна погодилася на “формулу Штайнмаєра”, та які кроки будуть прийняти задля досягнення миру на сході України.

У ході діалогу голова обласної асоціації атовців Мирослав Кріль звернувся до заступниці Міністра оборони України Аліни Фролової. Він від імені ветеранської спільноти висловив занепокоєння стосовно розведення військ, інформує “Галка”.

“Бахманська траса – це висоти. Якщо ми втратимо ці позиції, то ми втратимо Сєвєродонецьк і Лисичанськ. Це стратегічні пункти. Чи розуміють всі ризики у Міністерстві оборони, до яких може призвести відведення військ?”, – питає Кріль.

Аліна Фролова зазначила, що деталями військової операції займається Генштаб.

“Фахівці працюють з багатьма варіантами розвитку подій і прораховують всі ризики. Там компетентні люди та військові. Вони добре розуміють місцевість. Будь-яка здача принципових пунктів не передбачається. Тим паче, зараз йдеться про розведення військ тільки у трьох пунктах – Станиці Луганській, Золотому та Петрівському”, – заспокоює Фролова.

Учасник бойових дій Петро Шкутяк зазначив, що не можна ні в якому разі відводити війська.

“Як ви можете говорити про розведення військ? На війні кілометр – це дуже багато. Згадайте Іловайськ, коли ми довірилися! Скільки людей загинули! Ви маєте справою з Росією, яка ніколи не виконує своїх домовленостей! А ви в той час хочете відвести війська з укріплених місць? Навпаки треба укріпитися на цих пунктах, зміцнити армію, вести міжнародну політику! Максимум, що ви можете на тій території зробити – ввести миротворчі війська ООН”, – наголошує атовець.

Аліна Фролова наголошує – ніхто не говорить про мир задля миру та про здачу стратегічних міст.

“Ми говоримо саме про перемогу. Не ми хотіли цієї війни, але ми прийняли на себе цей удар. А зараз приймаємо кроки, щоб перемогти. Моя персональна відповідальність – зробити так, щоб втрат було менше. Ми намагаємося зберегти життя людей. Ніхто не відводить війська, є лише часткове розведення. Кожного дня втрачати життя, не розуміючи коли це закінчиться, неправильно! Ми шукаємо способу досягти мети”, – каже Фролова.