“Кожен може врятувати життя”. У центрі міста франківців навчали, як запустити серце (ФОТО)

Автор: Застава Максим

16 Жов, 2019 16:41

Поділитись публікацією
“Кожен може врятувати життя”. У центрі міста франківців навчали, як запустити серце (ФОТО)

На Вічевому майдані студенти і викладачі ІФНМУ, працівники обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, Мальтійська служба та муніципальні вартові навчали франківців проводити серцево-легеневу реанімацію.

Захід провели 16 жовтня в рамках Всесвітнього дня перезапуску серця, інформує “Галка“.

Медики переконані – кожна людина у світі може врятувати життя. Для цього лише потрібно вивчити основи першої невідкладної допомоги.

Франківцям наголошують, що людське серце можна запустити в три прості кроки. Перш за все, слід перевірити серцебиття, одразу закликати на допомогу кваліфікованих спеціалістів і почати компресію грудної клітки до прибуття фахівців.

Саме третього кроку навчали іванофранківців студенти й викладачі ІФНМУ, мальтійці, муніципали та працівники обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф- серцево-легеневої реанімації.

Мар’яна Перчик завідувачка навчально-тренувального відділу Івано-Франківського центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф каже, що такі флешмоби нині проходять по всій Україні.

“Мета – навчити людей надавати невідкладну допомогу. Коли бачимо, що у когось зупинився кровообіг, перш за все, треба оцінити безпеку місця та вберегтися самому – одягнути рукавички. Перевірити наявність свідомості потерпілого, перевірити серцебиття, викликати медиків і почати компресію. Найкритичніший час – перші дві хвилини від зупинки кровообігу, тому людям важливо в цей момент вміти надати допомогу”, – зауважує Перчик.

Викладачка ІФНМУ Марія Біллєр наголошує – щоб врятувати людину, діяти треба якнайшвидше.

“Швидка все одно буде їхати ще 5-10 хвилин. А ці хвилини дуже важливі, і можуть комусь коштувати життя. Саме за рахунок компресії ми запускаємо штучний кровообіг. Ми заставляємо кров рухатися і віддавати кисень”, – розповідає Марія Біллєр.

Десятки франківців охоче беруть участь у майстер-класах, люди справді хочуть навчитися і намагаються засвоїти уроки від медиків.

16-річна франківка Вікторія, яка теж взяла участь в акції, розуміє – слід вміти розпізнавати, коли комусь стало зле.

“Як на мене це дуже важливо. Кожна людина має вміти надавати першу допомогу”, – каже дівчина.

Мешканка міста Ольга зазначила, що випадково потрапила на цей майстер-клас, але почерпнула для себе багато корисного.

“Навчитися надавати людині в екстрених ситуаціях допомогу неважко. Просто треба мати бажання. Дуже задоволена, що тепер дізналася від інструктора міри надання допомоги”, – каже пані Ольга.